Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'den militanlarına sahtekarlık dersi

11.09.2016 02:00
2013'te, 17 Aralık sürecinden hemen önce yayınlanan videoda Gülen, örgüt mensuplarına adeta sahtekarlık dersi veriyor.

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in Twitter hesabından, kurban bayramı dolayısıyla 2013 yılında çekilmiş bir video yeniden yayınlandı.

Videoda Gülen’in, devletlere nasıl sızılacağını, sızılan yerlerde insanlara nasıl davranılacağını anlattığı bölümler dikkat çekti. Gülen videoda örgüt elemanlarına adeta ikiyüzlülük, takiyye ve sahtekarlık dersi veriyor.

İSTEDİĞİNİZİ ELDE ETMENİZ 30 SENE DE SÜREBİLİR

“İçine girmediğiniz ülke bırakmayacak şekilde her yere gidin” diyen FETÖ elebaşısı, “girdiğiniz yerlerde de tam olarak içinde oturacak şekilde. Dediklerinizi onlara kabul ettirecek, vereceklerinizi verecek, alacaklarınızı alacak şekilde yerleşmiş olamayabilirsiniz. Bu bazen bir nesil, bazen iki nesil bazen üç nesil ister. 20 sene, 30 sene ister. Aktif sabırla bekleyin” ifadelerini kullanıyor.

Gülen sözlerini şöyle sürdürüyor:

Yumrukla mukabele edeceğinize, sözlü tehdit yerine, hemen “az dur kardeşim” de. Bir lokma ekmek kes, içine biraz bal koy, biraz da kaymak. “Başka koymak istediğin bir şey var mı, onu da koyayım içine” falan de. Böyle demek varken “benim de yumruğum var” demenin bir anlamı yok.

BUNLARI YAPMAZSANIZ TERSYÜZ EDİLEBİLİRSİNİZ

Oralarda oturaklaşmanız, ancak böyle bir blokaj üzerinde gerçekleşebilir. Yoksa onu tam sağlam yapamazsanız çok değişik şeylerden dolayı oralarda tersyüz edilebilirsiniz.

Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri