Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'in 4 gizli emri ortaya çıktı

04.08.2016 11:37
Cemaat lideri Fethullah Gülen'in bünyesinde çalışan imamlara yönelik verdiği 4 gizli emir ortaya çıktı...

15 Temmuz darbe girişiminin "1 numaralı" şüphelisi olarak değerlendirilen Fethullah Gülen'in imamlarına yönelik iletişim ağında önemli bilgilere ulaşıldı. Buna göre, Gülen imamlara 4 gizli emirle iletişimi nasıl sağlamalarını anlatmış.

Habertürk'ün haberine göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi ekipleri, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe teşebbüsünün ardından FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Örgütün yargı, askeri ve kamu imamlarını tek tek tespit eden polis, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yeni baskınlar yapıyor. İstanbul'da 3 gün önce önemli bir operasyona imza atan polis, askerlerden sorumlu FETÖ imamının evinde arama gerçekleştirdi. “FETÖ imamı”gözaltına alınırken, cep telefonuna ve bilgisayarlara el konuldu.

Evde bulunan tüm belgeler, bilgisayar ve dijital veriler incelemeye alındı. Cep telefonundan ve bilgisayardan elde edilen verilerde, darbe girişiminden hemen sonra, yurtdışından gönderilen mesajlar ortaya çıktı.

YURTDIŞINDA LOBİ FAALİYETLERİ

Yurtdışından atılan mesajda imamlara, “Şu anda ABD ve AB'deki abiler yoğun bir şekilde lobi faaliyetleri yapıyorlar. Hizmet, Hocaefendi; bütün medyadan hiç düşmüyor”denildi. FETÖ/ PDY üst düzey imamlarının gizliliği de elden bırakmadıkları, bu yönde talimatlar verdikleri de ortaya çıktı.

4 maddelik talimatı şöyle:

-Elektronik posta kullanırken 6 saatte en geç günlük geriye dönük mesajlar silinmeli.

-İsimler, grup isimleri, kategori isimleri gerçek olmamalı, kısaltma olmalı.

-Sahte şifre girilmeli.

-İletişim hep açık tutulmalı.

 
Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri