Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'in oda dediği evi 130 dönümlük bir çiftlik

17.03.2014 13:13
Fethullah Gülen'in Zaman röportajında, Ekrem Dumanlı özellikle altını çizerek "odada kalıyor" diyor ama Latif Erdoğan 130 dönümlük çiftliği tek tek anlatmıştı.

Zaman'ın tepe ismi Ekrem Dumanlı, ABD'de Pensilvanya'ya giderek Gülen'le bir röportaj yaptı. 

Bu röportajın hikayesini ayrıca yazan Dumanlı, Fethullah Gülen'le ilgili bir ceket hikayesi anlatarak, Gülen'in ne kadar mütevazı bir yaşam sürdüğüne vurgu yaptı. Ancak Gülen'in, Türkiye'den ayrıldığı günden beri 1 değil, çok daha fazla ceketi bulunduğu fotoğraflarla ortaya çıktı. 

DUMANLI: "ODADA KALIYOR"

Ekrem Dumanlı, ceket konusunda olduğu gibi yine Gülen'in yaşamındaki sadeliği vurgulamak için bir malikanede değil, o malikanenin küçük bir odasında yaşadığını yazdı. Dumanlı ayrıca o küçük odanın kirasını da Fethullah Gülen'in bizzat kendisinin ödediğini sözlerine ekledi.

GÜLEN'E YAKIN İSİM O MALİKANEYİ ANLATTI

Ancak, yaklaşık 40 yıldır Fethullah Gülen'in yanında olan Latif Erdoğan bu iddiayı geçtiğimiz günlerde yalanlamıştı. Latif Erdoğan'ın açıkladığına göre, Fethullah Gülen Pensilvanya'da toplam 130 dönümlük bir alanı kapsayan çiftlikte yaşıyor. Bu çiftliğin içinde, onlarca oda bulunan bir büyük malikanenin yanı sıra, 8 tane de büyük villa bulunuyor. 8 villanın 1 tanesi de Fethullah Gülen'in şahsına tahsis edilmiş durumda. Gülen, dilediği zaman odasından çıkıp bu villada kalabiliyor. 

ENSONHABER

Bu haber toplam 3356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri