Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güler: Hakim Kararı Olmadan Kimsenin Evine Girilemez

11.11.2013 12:31
Polisin, öğrenci evlerine girip arama yapmasının söz konusu olmadığını kaydeden İçişleri Bakanı Güler, "Bunun için hakim kararı gerekir." dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, öğrenci evi tartışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada "Hakim kararı olmadan kimse, kimsenin evine giremez" dedi.

Bakan Güler, Afyon'da kafetaryada kimlik kontrolü ve Manisa'da öğrenci evinde kalan kız ve erkek öğrencilere para cezası verilmesi ile ilgil ise "O olaylar farklı, para cezası ve kimlik kontrolü kesinlikle olmadı" ifadelerini kullandı.

"HAKİM KARARI GEREKİR"

Apart otellerle ilgili yayımlanacak genelgeye ilişkin Nilgün Balkaç'ın sorularını yanıtlayan Güler, kuralları yerine getirmeyen apart otel ve yurtlar hakkında önlemler alınacağını ve kayıt dışılığın önüne geçileceğini söyledi. Polisin eve girip arama yapmasının söz konusu olmadığını kaydeden Güler, "Bunun için hakim kararı gerekir. Bu karar da bir suç varsa alınır ve gereği yapılır" şeklinde konuştu.

OLAYLAR ÇARPITILDI

Kamuya açık alanda yapılacak kimlik kontrolünün de hakim kararı ile yapılacağını belirten Güler, Afyon ve Manisa'daki olayların çarpıtıldığını söyledi. Güler, Manisa'da gürültü şikayeti üzerine apartmana girildiğini, evin içinde bir aramanın söz konusu olmadığını söyledi.

haberler.com

Bu haber toplam 2406 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri