Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güler: Keşke bu hançeri başkası vursaydı

26.12.2013 15:12
Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler görevini yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya devretti. Güler, 17 Aralık'ta yapılan rüşvet operasyonuna atıfta bulunarak 'Keşke bu hançeri başka yerden yeseydik' ifadelerini kullandı.

Eski içişleri bakanı Muammer Güler görevini yeni İçişleri Bakan Efkan Ala'ya devir toplantısında konuştu.

İşte Güler'in konuşmasının satırbaşları;

Devir teslim töreninde konuşan Muammer Güler, şunları söyledi:

''Çalışmaktan onur duyduğum İçişleri Bakanlığında bu görevi yapmış olmanın huzurunu mutluluğunu yaşıyorum. Özellikle böyle bir görevde bulunmuş olmak benim için en önemli değerlerden birisidir.

Efkan Ala bakanlığımızla ilgili her konuyu en iyi bilen isimlerden biridir. Türkiye'de hem iç ve dış gelişmeler açısından belki de hiçbir dönemde bu kadar olayın bir arada yaşanmadığı dönem olmuştur.

Çözüm sürecinin tüm bu yaşanan olaylar içerisinde değerli bir anlamı vardır. Bunlar sürece yönelik gerçekleştirilmeye çalışıldı. Anaların gözyaşının akmaması için bu sürecin özenle korunması gerektiğini ifade ediyorum.

'41 YILDIR GAYRİ RESMİ HİÇBİR İŞİM OLMAMIŞTIR'

Önümüzdeki bir seçim dönemi yaşanacaktır. Soruşturmanın niteliği ile işleme konuluş tarzı ile hiçbir kurala uyulmaması bir şantaj operasyonudur.

Hiçbir gayri kanuni işin içinde olmadım, bilmem buna da asla geçit vermem. 41 yıldır gayri resmi hiçbir işim olmamıştır. Aileme, sosyal çevreme Mardinlilere milletimize olan sorumluluğum nedeniyle her şeye hazır olduğumu ifade ediyorum.

'KEŞKE BU HANÇERİ BAŞKALARI VURMUŞ OLSAYDI'

Soruşturmaya hiçbir dahlimiz olmamıştır. Hukukun her zaman egemen olmasını bekliyorum. Keşke bu operasyonla bizlere bu yanlış hareket başka yerden gelmiş olsaydı. Keşke bu hançeri başkaları vurmuş olsaydı. Benim üzüntüm odur.

Ancak o yapanları bir tarafa bırakıyor, onlara hakkımı helal etmediğimi söylüyorum. Ama bu mesleğin bütün fedakar mensuplarını bundan ayrı tutarak onlara haklarını helal etmelerini diliyorum benim hakkım geçmişse ben de helal ediyorum. Her şey açıklığa çıkacaktır.

Efkan Ala ise şu ifadeleri kullandı:

''Türkiye, son 11 yıl içerisinde bölgesinde başka ülkelerin gıpta ettiği bir ekonomik sosyal politik bir gelişme göstermektedir. Gelişmeler yaşanırken, çeşitli taraftan saldırınların beklenmesi de sürpriz değildir.

Bundan sonra da Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınması için bize düşeni yapacağız. Gelişmelerin çoğaldığı dönemlerin hemen ardından bir takım olayların ardı ardına gelmesi tesadüf değil.''


rotahaber

Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri