Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'na söylediği söz yürek yaktı

18.03.2012 22:44
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıl dönümü dolayısıyla Konya Askeri Şehitliği'nde tören.

Törene Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katıldı. Bir şehit çocuğunun Davutoğlu'na "Babamı hiç görmedim" demesi, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Davutoğlu ise "Beni baba olarak kabul eder misin" diye sorarak, şehit kızı Gülnisa'ya telefon numarasını verdi.

DAVUTOĞLU ŞEREF DEFTERİNE YAZDI

Törende, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehitliğe çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Davutoğlu, şehitlik şeref defterini imzaladı. Bakan Davutoğlu, deftere "Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onların huzurunda, kutsal emaneti sonsuz kadar koruyacağımıza bir kez daha söz veriyorum. Aziz şehitlerimiz, ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun" yazdı.

"BENİ BABA OLARAK KABUL EDER MİSİN?"

Ziyaret sırasında Davutoğlu'nun yanına yaklaşan Gülnisa Alkış (9), elinden tuttuğu Davutoğlu'nu babasının mezarının başına getirdi.

Alkış'ın "Babamı hiç görmedim. Babam 2002'de Tunceli'de şehit olmuş" demesi, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Davutoğlu, başını okşadığı Alkış'a "Beni baba olarak kabul eder misin?" diye sordu.

Küçük kızdan "evet" yanıtını alan Davutoğlu, "Gülnisa, benim telefon numaramı yaz ve canın 'baba' demek istediğinde beni ara. İnşallah düğününe de gelirim" dedi.

Bakan Davutoğlu, şehitlerin yakınlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu haber toplam 3330 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri