Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülseren Onanç: CHP'de benim gibi düşünenler var ama..

21.04.2013 12:33
Gülseren Onanç istifasıyla ilgili açıklamalarda bulundu..

CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Gülseren Onanç "Benim gibi düşünenlerin parti içinde ciddi bir ağırlığı var, ancak ne yazık ki parti yönetimini ve genel merkezin söylemlerini etkileyemiyoruz"dedi.

Milliyet yazarı Can Dündar'a konuşan Gülseren Onanç istifası ve CHP'de yaşananlar hakkında konuştu.

"SALDIRIYA MARUZ KALDIM"

"Ben politikada yeniyim" diyen Onanç şunları söyledi:

 

"Doğru bildiğimi olduğu gibi söylüyorum. Bazı söylemlerimin Parti Meclisi'ndeki bazı arkadaşları rahatsız ettiğini biliyorum. Bu yüzden Parti Meclisi toplantılarında epey saldırıya da maruz kaldım. Ancak saldırılar var diye doğru bildiğimden vazgeçmek, hem kendime hem partiye haksızlık olurdu. O yüzden de konuşmaya devam ettim. Benim gibi düşünenlerin parti içinde ciddi bir ağırlığı var, ancak ne yazık ki parti yönetimini ve genel merkezin söylemlerini etkileyemiyoruz. Doğrultu tayininde de etkili olamıyoruz."

"PARTİMDEN İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Onanç, Türkiye'nin kaderini etkileyecek bu süreçte CHP'nin dışarıda kalmaması gerektiğini belirterek "Kendi yaklaşımımızı açık ve net olarak ortaya koyalım, aktif politika üretelim, sürece yapıcı yaklaşalım, katkı sunalım. Parti Meclisi'nden istifa etmedim. Partimden de istifa etmeyi düşünmüyorum. CHP'nin temel değerlerine inanıyorum. CHP dışında bir yerde politika yapmayı düşünmüyorum" diye konuştu.

Bu haber toplam 1404 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri