Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gültekin Avcı’dan ŞOK İDDİA?

06.10.2011 19:35
Derin Bakış programında Gültekin Avcı BDP'nin meclise girmesiyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Avcı, yeni anayasa sürecinde Türkiye’yi bekleyen tehlikelere işaret etti.

BDP’nin Meclise girme kararı almasının terör örgütü KCK’nın bir manevrası olduğunu söyleyen Gültekin Avcı, Yeni Anayasa sürecinde Türkiye’yi bekleyen tehlikelere dikkat çekti…

BDP'NİN İRADESİ VAR İMAJI VERMEK İSTİYORLAR

KCK yeşil ışık yaktıktan sonra BDP’nin Meclis’e girme kararı aldığını öne süren Gültekin Avcı, bunun da “BDP’nin iradesi var” imajını vermek için yapıldığı dile getirdi. Avcı, iradesi olmayan bir partinin yeni anayasa sürecine katkı veremeyeceğini belirtti.

Yeni anayasa sürecinde Türkiye’yi bekleyen tehlikelere dikkat çeken Gültekin Avcı, CHP’nin özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını şart koştuğunu BDP’nin de sınırötesi operasyonun yapılmamasını, KCK operasyonlarının bitirilmesini şart koşacağını ifade etti.

Gültekin Avcı şunları söyledi;

“Yeni anayasa BDP’ye sorulduğunda onlar Kandil’e sorun, İmralı’ya sorun diyecek. Sınırötesi operasyon yapılmasın diyecek. Ondan sonra da biz Meclis’e de girdik, diyalog kapılarını aralamak istedik. Erdoğan yine yanaşmadı diyecekler ve sonra PKK saldırıları yine başlayacak. Bu KCK’nın yeni bir manevrası. Çünkü yeni anayasa sürecinde kabul edilmeyecek şartlar öne sürecekler. Bu kabul edilmediğinde de terör ortamını Kürtler açısından güya legalleştirmiş olacaklar. Bunu yapmaya çalışıyorlar…"

Bu süreçte genel af konusuna değinen Gültekin Avcı, bazı liberallerin her zaman atıfta bulunduğu ETA’dan çarpıcı bir örnek verdi: "Bugün İspanya’daki ETA’nın 3000 küsur elemanı hala cezaevinde. Ne genel affından bahsediyorsunuz?" 

Gültekin Avcı'dan Çarpıcı İddia 

 

Bu haber toplam 3554 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri