Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÜMRÜK ÇALIŞANLARI YENİDEN MESAİSİNE KAVUŞTU

27.02.2012 17:59
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'yı ziyaret etti. Ziyarette, gümrük çalışanlarının mesailerini yeniden alacakları müjdesiyle, İl Ticaret Müdürlükleri'nin yıl sonuna kadar kurulacağı bilgisi alındı.

Ziyarette konuşan Ahmet Gündoğdu, Gümrük Müsteşarlığı çalışanlarının sorunlarıyla, Ticaret İl Müdürlükleri'nin kurulmasındaki belirsizlik konusunda Bakan Yazıcı'dan bilgi istedi. 666 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'nin mağdur ettiği kesimlerden birinin de Gümrük Müsteşarlığı çalışanları olduğunu söyleyen Gündoğdu, fiilen mesai yapmasına karşın bunun karşılığını alamayan çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik Büro Memur-Sen tarafından yürütülen çalışmaların bir an önce sonuçlandırılmasını istedi. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın ayrılmasıyla ortaya çıkan İl Ticaret Müdürlükleri konusundaki belirsizliği de dile getiren Gündoğdu, bu tür yasal düzenlemelerin kamu çalışanlarını mağdur etmeden bir an önce sonuçlandırılmasının önemine dikkat çekti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise konuşmasında, Büro Memur-Sen'in uzun zamandır talep ettiği mesai konusunda mutlu sona ulaşıldığını, gümrük çalışanlarının mesailerini alabileceklerini söyledi. İl Ticaret Müdürlükleri'nin kurulmasına yönelik çalışmanın bu yıl sonuna kadar sonuçlanacağını da dile getiren Yazıcı, kamudaki verimin artırılması ve çalışanların mutluluğunu kendilerinin de önemsediğini belirtti.

Ziyarette Gündoğdu'nun yanı sıra Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ile Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan da hazır bulundu.

Kaynak:
Bu haber toplam 2824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri