Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gün yüzüne çıkmamış fişleme belgeleri TBMM'de

30.12.2012 12:49
TBMM Darbe Komisyonu raporunun eklerinde, 28 Şubat dönemine ait bugüne dek gün yüzüne çıkmamış bazı fişleme kayıtları yer aldı.

 

Cumhurbaşkanlığı Süleyman Demirel Arşivi'ndenTBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'na gönderilen belgeler, YAŞkararıyla ordudan ihraç edilen personelinGenelkurmay Başkanlığı tarafından sivil hayatta takibinin yapıldığı ve takip sonuçlarının fişleme listeleri halinde Cumhurbaşkanlığı'na gönderildiğini ortaya çıkardı. 

Meclis'in internet sitesinde yayınlanan TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Raporu'nun eklerinde, Cumhurbaşkanlığı'ndan Komisyon'a gönderilen 28 Şubat dönemine ait, bugüne dek gün yüzüne çıkmamış bazı fişleme kayıtları yer aldı. 

Bu kayıtların, "Cumhurbaşkanlığı Süleyman Demirel Arşivi"nden çıktığı da listelerin üzerindeki kaşelerden anlaşılıyor. 

Raporun eklerinde yer alan bilgi ve belgelere göre; "irticai faaliyet ve yaşam biçimi" iddia ve gerekçeleriyle, YAŞ kararıyla ordudan ihraç edilen personelin Genelkurmay Başkanlığı tarafından sivil hayatta takibi yapıldı ve bu takip sonuçları da fişleme listeleri halinde Cumhurbaşkanlığı'na gönderildi. 

''Refah Partisi'nce maddi açıdan destekleniyor''

Söz konusu belgelerde, ordudan ihraç edilen personelin adı soyadı, rütbesi ve TSK'dan ilişiğinin kesilmesinden sonra çalıştığı iş yeri hakkında bilgiler yer alıyor. 

"YAŞ kararı ile TSK'den atılan ve Refah Partili Belediyelerce işe alınan Personel Listesi" başlıklı söz konusu belgelerde, bir belediyede veya özel kuruluşta işe girmemiş olanlar için herhangi bir kaynak ve delil belirtilmeksizin "Refah Partisi'nce maddi açıdan destekleniyor" ifadesi kullanılıyor.

Listelerde, YAŞ kararıyla ordudan atılmış bir 'Albay' için çalıştığı iş yeriyle ilgili 'duyum' ifadesinin kullanılmış olduğu görülüyor. 

Bu haber toplam 4598 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri