Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Günay'ın yargı imamıyla çarpıcı ilişkisi!

04.02.2014 17:24
Devlet içindeki paralel yapılanmanın nasıl çalıştığına dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, paralel yapının yargıdaki imamı olduğu iddia edilen A.C'nin, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından sözleşmeli personel olarak b

Sabah Gazetesi'nin dün yayınladığı habere göre, paralelyapının yargıdaki imamı olduğu iddia edilen A.C, aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı İstanbul 6Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Başkanı olarak da görev yaptı.

Ertuğrul Günay'ın bakan olduktan sonra A.C'yi 2011 yılında 3 yıllık sözleşmeyle bakanlığa aldığı ortaya çıktı.

A.C'nin paralel yapının yargıdaki imamı olduğu iddiaedildikten sonra isminin İstanbul 6 Numaralı KültürVarlıklarını Koruma Kurulu'nun internet sitesindençıkarıldığı ve vekil olarak yeni bir başkanın atandığının yazılması dikkat çekti.

17 Aralık operasyonundan sonra partisinden istifa eden Ertuğrul Günay'ın A.C'yi paralel yapının etkisiyle KültürBakanlığı'ndaki göreve getirdiği iddia ediliyor.

ÖNDER AYTAÇ DA KÜLTÜR BAKANLIĞI'NA ALINMIŞTI

Uzun süredir aldığı hükümet karşıtı tavırla dikkat çeken Önder Aytaç da 2007 yılında Kültür Bakanlığı'na danışman yapılmıştı.

haber10

Bu haber toplam 1716 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri