Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÜNEŞ LEKELERİ HERKESİN DERDİ !

23.07.2012 20:09
Güneş ışınları, kahverengi lekelere neden oluyor. Peki bu lekelerden nasıl kurtulabilirsiniz biliyor musunuz ? İşte uzmanlardan güneş lekeleri ve tedavi yolları ile ilgili önemli bilgiler…

Güneş Lekeleri

Özellikle yaz sonrası pek çok kişinin ciddi bir sorunu olan pigmentasyon lekeleri ciltteki melanin miktarının artması ve eşit olmayan bir şekilde dağılmaya başlaması nedeniyle oluşuyor. Pigment lekelerinin en büyük nedeni güneştir.

Hormonal Dengesizlikler Leke Yapıyor

Pigment lekeleri hormonal dengesizlikler sonucu da oluşabiliyor. Doğum kontrol haplarının kullanımı, hamilelik ve stres bu hormonal dengesizliklere neden olan başlıca etkenlerden. Tabii bir de çiller var ki onların oluşum nedenleri genetik ve yine güneşle birlikte çoğalıyorlar.

Ultraviyole Işınları

Güneşten gelen ultraviyole ışınları, sadece 5 dakikalık bir sürede melanin üretimini tetikliyor ve bu üretimin tam 36 saat boyunca devam etmesine neden oluyor. Ayrıca 72 saat sonra yine ciltte artan bir pigmentasyon dalgası oluyor. Tabii biz bu durumu cildimizde “bronzlaşma” olarak görüyor ve pek de şikayetçi olmuyoruz. Hatta hoşumuza bile gidiyor. Oysa bronzlaşma da tıpta bir cilt hastalığı olarak kabul ediliyor.

Yaşlılık Lekeleri

Yaşlılık lekeleri ya da karaciğer lekeleri dediğimiz lekeler; açık tenli kişilerde, güneş gören alanlarda görülen düz açık kahverengiyle koyu kahverengi tonları arasında oval lekelerdir. El sırtı, göğüs, sırt, omuz ve yüzde görülürler. Orta yaşlarda görülmeye başlarlar ve yıllar içinde sayıları artar.

Leke Tedavisi

Leke tedavisi disiplin gerektiren bir tedavidir. Güneş koruyucular, tedavinin en önemli basamağıdır. Kişiler ciltlerini tahriş edici ürün kullanımından kaçınmalıdırlar. Lekeye neden olabilecek dahili hastalıktan şüpheleniliyorsa onun araştırması yapılmalıdır.Lekeler  üzerinde Forever Epiblanc  krem uygulaması etkili olur.Lekelerin görüntüsü azalırken, daha parlak bir ten rengi ve tonunu sağlar.

Bu haber toplam 5286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri