Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güneşi Gördüm'deki acı, gerçekleşti

20.03.2009 13:33
Mahsun Kırmızıgül'ün çok tartışılan Güneşi Gördüm filmindeki sahneler gerçek hayatta yaşanmaya devam ediyor. Bursa'da şehit düşen polisin hikayesi de filmde var...

Bursa'nın merkez Kestel ilçesinde MLKP üyesi bir terörist tarafından önceki gün uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen polis memuru İsmail Özbek, olaydan 10 dakika önce aldığı simit ve çikolataları öğrencilere dağıtmış.

Polisin şehit oluş şekli Mahsun Kırmızıgül Güneşi Gördüm filmindeki bir olayı hatırlattı. Filmde, PKK ve askerlerin arasında kalan köyün çocuklarına şekere dağıtan onbaşı Ahmet hemen sonrasında çıkan çatışmada şehit düşüyor...

Görev yaptığı ilçede 'merhametli bir insan' olarak tanınan şehit polisin 6 yaşındaki oğlu Ömer de polis selamı vererek, babası gibi polis olmak istediğini söyledi.

Acılı anne ise "Teröristler sevinmesin, kimse ağlamasın oğlum şehit oldu, torunumu da polis yapıp teröristlerin üzerine göndereceğim" dedi.

Dün düzenlenen devlet töreniyle toprağa verilen İsmail Özbek'in acılı ailesi, yaşadıklarını Türk bayraklarıyla süslü evlerinde gazetecilerle paylaştı.

Oğlu için yeni bir ev kiraladıklarını anlatan anne Güleser Özbek, "Evi boyamak için boyaları aldı, boyamak ve oturmak nasip olmadı. Benim oğlum çok merhametliydi. Görev yaptığı yerlerde zanlıların çocuklarına bile tuvaletini yaptıracak kadar merhametliydi. Hatta görev yaptığı bir yerde komiser, 'teyze, senin bu oğlun polis olmaz, çok merhametli' demişti. Maaşından herkese yardım yapmaya çalışırdı. Oğlum şehit oldu, teröristler sevinmesin, torunumu, Ömer'i de polis yapıp, teröristlerin üzerine göndereceğim." şeklinde konuştu.

Oğlunun merhametli bir insan olduğunu anlatan baba Mustafa Özbek de, İsmail'in şehit düşmeden 10 dakika önce cebindeki parayla aldığı çikolata ve simitleri okula giden öğrencilere dağıttığını kaydetti.

Acılı baba, "Bir hanım teyze şahit olmuş, saldırıdan sadece 10 dakika önce aldığı simit ve çikolataları çocuklara dağıtmış. Oğlum çok merhametli bir insandı. Gümüşhane'de görev yaptığı sırada cezaevine giren zanlının açıkta kalan çocuğuna bile bakmış. Acımız büyük, ama vatan sağolsun." dedi.

Öte yandan İsmail Özbek'i şehit eden MLKP üyesi teröristin de sorgulamasının ardından adliyeye sevkedileceği öğrenildi.


Bu haber toplam 3884 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri