Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güneydoğu'daki Bu OYUNA DİKKAT!!!

26.09.2011 18:48
Terör ve Güvenlik Uzmanı Yard. Doç. Dr. Mahmut Akpınar, Ahmet Türk'Ün bir sözüne atıfta bulunarak Güneydoğu'daki büyük oyuna dikkat çekti.

Kürt Gençleri Devşiriliyor

Terör örgütü PKK’nın son günlerde sivil-asker, polis, kadın, çocuk demeden katliamlar yapmasını ve eylemlerini artırmasını yorumlayan Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Terör ve Güvenlik Uzmanı Yard. Doç. Dr. Mahmut Akpınar, önümüzdeki dönemde Türkiye’yi bekleyen büyük bir tehlikeye işaret etti.

Eski DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün bir dönem söylediği "Devlet, bizden sonra konuşacak kişi bulamayacak” sözünü hatırlatan Akpınar, PKK tarafından Kürt gençlerine karşı yoğun bir propaganda uygulandığını ve onların örgüt tarafından devlete karşı kin ve nefretle yetiştirildiğini vurguladı.

Terör örgütünün özellikle Hakkari ve Şırnak’ı bu konuda pilot bölge olarak seçtiğini kaydeden Akpınar’a göre devlet eğer bu konuda şimdilerde bir adım atmazsa ileride çok geç kalınabileceğini uyarısında bulundu.

AHMET TÜRK’ÜN SÖZLERİ BİR İTİRAF

Sorunun derin olduğunu ifade eden Akpınar, Ahmet Türk’ün sözünün aslında bir itiraf olduğunu kaydederek şunları söyledi: PKK'nın terör örgütüne yeni eleman sağlamak için özellikle Yüksekova, Hakkari ve Doğubeyazıt bölgelerinde genç nesli dinlerinden, kültürel değerlerinden koparak pozitivist bir anlayışla yeni bir nesil inşa eden bir yapı kuruyor. Terör örgütü, BDP ve KCK'nın da içinde yer aldığı yapıyı kullanarak ateist, militan, tepkisel ve pozitivist gençler yetiştiriyor. Türkiye'nin henüz bunu farkettiğini düşünmüyorum. PKK şiddet perdesi altında bölgedeki Kürt gençlerini devşiriyor'  

Kaynak:
Bu haber toplam 1628 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri