Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Günün en çarpıcı haberi

03.12.2012 14:53
Hür Haber'in iddiasına göre şuanda cezaevinde olan eski DP lideri Mehmet Ağar cezaevinden çıkınca Ak Parti rozeti takacak.
İşte Hür Haberin o iddiası :

Ak Parti'nin sağda alternatifleri azaltma ve farklı kitleleri bünyesine katma politikası hız kesmeden devam ediyor. İşte ayrıntılar...

YENİ İSİM MEHMET AĞAR
Bilindiği gibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Osman Can gibi siyasi ve akademik alanda önemli isimleri büyük kongre öncesi partisinin çatısı altında topladı. Ak Parti kulislerinde konuşulanlara göre bu proje henüz tamamlanmış değil. İktidarın görüşme yaptığı yeni isim Mehmet Ağar. Süleyman Soylu ile DP geleneğinin daha çok muhafazakar ve ılımlı kanadına ulaşan Parti, ardından Ağar ile de daha çok sağın cumhuriyetçi-devletçi kesimine yaklaşacak.

BİR SÜREDİR DESTEK VERİYOR
Erdoğan'a karşı DP'nin başında seçim kampanyası yürüttüğü dönemde çok sert çıkışları ile bilinen Ağar, Aydın Yenipazar Cezaevinden bir süredir yaptığı açıklamalarla hükümete ve çalışmalarına destek verirken, özellikle Kürt sorunu konusunda Ak Parti'nin tek umut olduğunu söylemesi ile dikkat çekmişti.

CEZASINI ÇEKTİKTEN SONRA...
Hapse girerken bir çok yanlışın yapıldığını söyleyen ve iyi niyetle de olsa yanlış bir sorumluluğun altına girmişsek cezamızı çekmeliyiz diyerek durumu kabullenen Ağar'ın bu tutumu Ak Parti'de ağır isimlerin de konuya sıcak bakmasını sağladı. Edindiğimiz bilgiye göre bir aksilik olmazsa Ağar'ın cezaevinden çıktıktan sonra Ak Parti rozeti takması bekleniyor. 
Bu haber toplam 4086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri