Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürsel Tekin CHP'yi karıştırdı!

13.03.2015 10:15
CHP'de Genel Merkez kontenjan aday listesine Gürsel Tekin de katıldı. 7 yıl önce Esfender Korkmaz ve Necla Arat'ın kontenjandan seçilmesi için 'tombala vekil' diyen Tekin, bugün aynı duruma kendisi düştü. Tekin'in kontenjan aday olması partide büyük tepki

İstanbul milletvekilleri Korkmaz ve Arat’a 7 yıl önce “Tombaladan vekil”diyen Tekin kontenjandan aday oldu, CHP’liler ayaklandı: Tombaladan vekil mi olacaksın?

CHP'deki kontenjan uygulamasına tepkiler büyüyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun çoğu milletvekilini kontenjandan listenin seçilecek sırasından aday gösterecek olmasına partililerin tepki gösterdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun dışında en büyük tepki ise partinin iki numaralı ismi olan Gürsel Tekin’e yapıldı. 2008 yılında İstanbul Milletvekilleri Prof. Dr. Esfender Korkmaz ve Prof. Dr.  Necla Arat’a ‘Tombaladan vekil’ diyen Gürsel Tekin’in şimdi kendisinin kontenjandan listeye girerek‘Tombaladan vekil’ olarak Meclis'e gireceğini  söyleyen partililer resmen bayrak açtı.

PARTİDE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

CHP’lilerden Kılıçdaroğlu’na kontenjan tepkisi sürüyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde kontenjandan aday gösterilecek isimlere tepkilerin çığ gibi olduğu öğrenildi. Tekin’in İstanbul eski Milletvekili Prof. Dr. Necla Arat ve Prof. Dr. Esfender Kormaz’a ‘Tombala Vekil’ demesi sözü hatırlatıldı.

GÜRSEL TEKİN NE DEMİŞTİ?

Tekin, “16 aydır kendisinin yüzünü görmedim. Lütfetsin de, sokağa insin. Sırça köşklerde siyaset olmaz. Tombaladan milletvekili olacaksın, sonra taban rahatsız diyeceksin” demişti.  (Akşam)

Bu haber toplam 2516 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri