Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seçimin kaybedeni Gürsel Tekin

12.06.2011 20:40
Gürsel Tekin, 12 Haziran seçimleri için CHP'nin oy oranına dair büyük bir iddiada bulunmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçim öncesi yaptığı tahminler ile CHP'nin oy oranlarını uçurmuştu. Ancak bugün yapılan genel seçimlerde CHP yüzde 25.8 oy aldı.

CHP SEÇİMLERDE YÜZDE 40 OY ALACAK

Sahada çok dolaşıyorum, 43 ilimizi gezdim. Bunun neticesinde diyebilirim ki yüzde 40 ve üstü oy bekliyorum.

Gürsel Tekin hatta katıldığı bir televizyon programında anket şirketlerine adeta ateş püskürdü. Yapılan anketlerin büyük bir kısmının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Gürsel Tekin, ‘ Geçtiğimiz yerel seçimde, seçime 20 gün kala bir şirket hariç 7 tane şirket CHP’yi yüzde 25’in üzerine çıkartmadı. O zaman ne oldu da biz oylarımızı yüzde 13 arttırdık.’ dedi.

 

O ANKETÇİLERİN KIÇINA TENEKE BAĞLAYACAK

Hükümetin yandaş üniversite, yandaş medya ve yandaş kamuoyu şirketleri kurduğunu öne süren Tekin, ‘Sayın Kılıçdaroğlu sizleri tarihe gömecek, o anket şirketlerinin kıçına da teneke bağlayacak. Bunu özgüvenle söylemek istiyorum.’ diye konuştu.

Bu haber toplam 2140 defa okunmuştur
korkunun ecele faydası
Talha
Korkunun ecele faydası yoktur.Kaybetme korkusu yaşadıklarından,başından beri hezeyanlar kustular,beldenaşağı çalıştılar,bozuk ağızlarından kin,nefret ve küfürler saçtılar.Bu yaptıklarını da şirinlik sandılar.Halk a şirin göründüklerini zannettiler.Zannettiler ki:(Ulan herif okkalı küfür etti beee,helal olsun ne babayiğit adammış) diyeceğimizi sandılar.Oysa biz ne dedik? Ne edepsiz,seviyesiz,haysiyetsiz adamlarmış.Kanalizasyon gibi ağızları var.Dedik ve çaktık mühürü ampulün altına.Unutmadık ki daha üç beş yıl önce, işyerimizdeki mescitleri kapatmışlardı ve dindar insanlar için sürek avı başlatmışlardı da,bizler cuma namazlarını işyerinden uzak,bizi kimsenin tanımayacağı camilere kaçarak kılıyorduk.Devlet kurumlarının yemekhanelerinde içki servisi yapılıyordu(Halen öğretmenevlerinde olduğu gibi)Düşünebiliyormusunuz?Öğretmen ve içki.Birbirine nekadar yakışıyor?
13 Haziran 2011 Pazartesi 01:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri