Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürsel Tekin CHP'nin istediği bakanlık sayısını açıkladı

23.07.2015 11:29
AK Parti CHP koalisyonu görüşmeleri hakkında konuşan Gürsel Tekin, hükümette CHP''ye 14 bakanlık verilmesini istedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP'nin olası koalisyon halinde 14 bakanlık istediğini söyledi..

AK Parti CHP koalisyon görüşmeleri için müzakereler başıyor. Zorlu pazarlıklar öncesi ana muhalefet partisinin ağır toplarından CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den mesaj var.

Tekin Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuştu ve gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu. AKP-CHP koalisyon görüşmelerinin bir an önce sonuçlandırılması gerektiğini belirten Tekin, koalisyona ilişkin şunları söyledi:

TEKİN: 14 MADDE DEMEK 14 BAKANLIK DEMEKTİR

"CHP olarak bir koalisyon hükümeti kurulması halinde yapmak istediklerimizi 14 madde halinde kamuoyuna açıkladık. 14 madde demek, 14 bakanlık demektir. Çünkü o sorunları ancak CHP’li bakanların bulunduğu bir hükümet aşabilir.

DIŞ POLİTİKA, ADALET, EĞİTİM

Örneğin dış politikamız iflas etmiş durumda. Dış politikayı bu hale getiren kim? Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı, şimdiki Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı dönemidir. Dış politikamız bugünkü haliyle artık yürüyemeyeceğine göre, sorunları yaratanlar bu sorunu çözemeyeceğine göre bu görev bize düşecektir.

HUKUK sistemimiz ayaklar altında… Sistemden herkes rahatsız. Sistemi bu hale getirenlerin düzeltecek hali yok. Hukuk sistemindeki sorunlar, evrensel hukuk kurallarına inanan bir parti olarak ancak CHP adresinde çözülebilir.

EĞİTİM sistemimimiz tam anlamıyla iflas etmiş durumda… AKP döneminde beş bakan değişti, bir bakanın yaptığını diğeri bozdu. Eğitimde bugün yaşanan sorunların kaynağı olanlar, eğitim sistemini çözemez. Bunu birçok alanda söyleyebiliriz. Rant alanları yaratılıyor. Doğa katlediliyor. Bunlara seyirci kalmamızı kimse beklemesin."

Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri