Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürsel Tekin ödünç oy istedi

20.06.2013 12:29
Gürsel Tekin, önümüzdeki seçim için seçmenden bir ricada bulundu. Tekin "Oyunuzu ödünç olarak verin." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin seçimler ve Gezi Parkı süreci ile ilgili VATAN’a açıklamalarda bulundu.

"ÖDÜNÇ OY İSTİYORUZ"

Vatandaşlara, “CHP’de birleşelim” çağrısı yapan Gürsel Tekin, “Bütün bu rahatsızlıklardan kurtulmak adına, demokratik bir hukuk sistemi için, özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırılması için, 12 Eylül uzantısı tüm yasaların değiştirilmesi için, demokratik yerel yönetimler için herkesi CHP’ye davet ediyoruz. Önümüzdeki seçimde CHP’de buluşalım. Yüzde 10 barajını kaldıralım, Siyasi Partiler Yasası değiştirilelim, demokratik yasaları çıkaralım. Türkiye nefes alsın. Bunları yapabilmek için ödünç oy istiyoruz. Bu seçimlerden sonra yine istediğiniz partiye oy verin” dedi.

CİN ŞİŞEDEN ÇIKTI

Gezi Parkı olaylarının ardından “Taksimden Önce” ve “Taksim’den Sonra” dönemine geçildiğini ifade eden Tekin, şunları söyledi:  “Taksim’den önce, Taksim’den sonra var artık. Bu nesil siyasetin dışındaydı diye apolitik gibi suçlamalar yerine, siyasetçiler siyasetin ne kadar kirli olduğuna bir baksalar, o çocukları haklı bulacaklar. Acil, hesap verilebilir siyasete ihtiyacı var. Cin şişeden çıktı. Demokrasi ve özgürlük talebi siyasi partileri dizayn edecek. Halkın gündemine çekilecek. Bu tüm partiler için geçerlidir. Bu yeni nesil yeni bir siyaset yarattı. Bu nesil dünya ile entegre. Çocukların bir kısmı öğrenci olarak Avrupa’ya gitmiş, iş için gitmiş Avrupa’yı görmüş her şeyi izliyor, oradaki siyaseti, belediyecilik anlayışını biliyor.”

 

Bir Beşiktaşlı olarak Çarşı’dan gurur duyduğunu söyleyen Tekin “Çarşı, bu ülkenin gururudur.” dedi.

"MİT'E HESAP SORACAĞIZ"

MİT’in, CHP ve MHP’yi fişlemesine yönelik haberleri de değerlendiren Gürsel Tekin, “MİT’ten yalanlama beklerken yalanlama değil yasaklama gelmesi, devlet terörü başlangıcı demektir. MİT ülke geleceği değil, iktidar geleceği için hizmet ediyorsa hesabını soracağız. Bunun hesabı sorulacaktır” dedi.

Bu haber toplam 2464 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri