Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürsel Tekin'den ilginç çıkış

06.10.2011 19:10
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Meclis'te bir araştırma komisyonu kurulmasını ve kurulacak komisyonunun işe CHP'li belediyelerden başlamasını istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, belediyelerdeki yolsuzluk iddialarına karşı ilginç öneride bulundu.

Tekin, "Bir araştırma komisyonu kuralım. Komisyon soruşturmaya CHP'li belediyelerden başlasın" dedi.

Son günlerde CHP'li belediyelere yönelik gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonlarınaCHPGenel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'den ilginç bir öneri geldi. Belediyelerde her zaman olumsuzlukların olabileceğini söyleyen Tekin, "Bir araştırma komisyonu kuralım, araştırma komisyonu önce CHP'li belediyeleri soruştursun, sonra da AKP'li belediyeleri" dedi.

Bir televizyon programına konuk olan CHP Genel Başkan YardımcısıGürsel Tekingündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Eski bir belediyeci olduğunu hatırlatan Gürsel Tekin, şu andaki yasalarla belediyelerde olumsuzlukların olmamasının düşünülemeyeceğini söyledi.

"Anayasa'nın ilk 3 maddesiyle ilgili tavrımız belli"

Türkiye'de çok ciddi beklentiler varken yeni anayasa çalışmalarında 3 maddenin tartışma konusu haline getirileceğini düşünmediğini söyleyen Gürsel Tekin, "CHP olarak 3 maddeyle ilgili hassasiyetimizi bütün Türkiye biliyor, iktidar partisi de biliyor" dedi.

"Biz de olsak PKK ile görüşürdük"

Seçim öncesi hiçbir oy kaygısı duymadan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun görüşlerini birçok kez dile getirdiği söyleyen Gürsel Tekin; " Eğer çözüm olacaksa, iç barış sağlanacaksa bu konuda biz açık ve net söylemişiz, burada bir sorun yok. Bizim CHP olarak maksadımız iç barışın sağlanması" diye konuştu.

"Genelkurmay Başkanlığı Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanmalı"

"Genelkurmay Başkanlığı'nın Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanmasıyla ilgili Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ve bizim çeşitli alanlarda demeçlerimiz var ve bunun her zaman arkasındayız" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin yeni anaysa içinde bunların hepsinin olacağını söyledi.

"Bedelli için yasa teklifi mecliste bekliyor"

Kamuoyunda çözüm bekleyen önemli bir sorunun da bedelli askerlik olduğunu vurgulayan Gürsel Tekin, "Yasa teklifimiz şu anda Parlamento'da bekliyor. Önümüzdeki günlerde gündeme gelecektir. Umut ediyorum ki iktidar da bu konuda destek verirse, bu sorun da çözülmüş olur. İktidar isterse teklif bir ay sonra Meclisin gündemine gelebilir" dedi.
 

Bu haber toplam 1432 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri