Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürsel Tekin'e göre AK Parti'nin oyu yüzde 35

04.01.2015 12:22
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu'nun iddiasına yanıt Gürsel Tekin'den geldi..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun, Türkiye’nin 1960’tan sonra en yüksek oy oranını göreceğini öne sürerek “Yüzde 53’ü görürüz. Muhalefetle 28-30 bandında fark olur. Sayın Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarını görünce bir daha CHP Genel Merkezi’ne gidemeyecek”sözlerine yanıt CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’den geldi.

Tekin, Habertürk’e şunları söyledi:

AK PARTİ YÜZDE 35-38

Süleyman Soylu, hayal görüyor. AK Parti, şu anda kamuoyu yoklamalarında yüzde 35-38 bandında görünüyor. AK Parti, yüzde 40’ın altına düştüğü an bilin ki Sayın Soylu ve arkadaşları AK Parti Genel Merkezi’ne gidemeyecekler.

CHP'NİN OYUNU TAM SÖYLEYEMEDİ

Bize ulaşan anketlere göre CHP’nin oyları yüzde 30’un üzerinde. Bu sonuçlara göre iktidar el değiştirecek. AK Partililer gideceğini görmeye başlayınca, “Koalisyon gelecek, istikrar bozulacak” şeklinde korku senaryoları yazmaya başladılar. Sayın Soylu, bir şeyi doğru söylüyor; Sayın Kılıçdaroğlu, seçim sabahı CHP Genel Merkezi’ne gitmeyecek. Çünkü Başbakan olacağı için doğrudan Başbakanlık Binası’na geçecek ve görevi Sayın Davutoğlu’ndan devralacak.

Bu haber toplam 1198 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri