Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÜRSEL TEKİN'LE İLGİLİ EVRAKLAR NASIL ÇALINDI?

14.05.2012 12:54
Gürsel Tekin'e yakın olduğunu iddia eden bir CHP'li, Tekin'le ilgili belgelerin bir PTT memuru tarafından Yargıtay'dan önce Tekin'e getirildiğini ve imha edildiğini iddia etti.

CHP'li Gürsel Tekin'i kurtaran evrak hırsızlığıyla ilgili gündemi sarsacak bilgilere ulaşıldı. Tekin'e çok yakın bir CHP mensubu, Yargıtay'a gönderilen dosyanın içeriğinin boşaltılmasının perde arkasını anlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Gürsel Tekin'e çok yakın bir isim, Tekin'in Yargıtay'a gönderilen sahtecilik dosyasındaki evrakların eksik çıkmasıyla ilgili şok iddialarda bulundu.

İlk etapta haberde isminin yazılmasını istemeyen CHP'li şahıs, Tekin'in ‘dosya boşaltma operasyonunu' anlatanın kendisi olduğunu anlaması halinde ise “O zaman onunla kozlarımızı farklı şekilde paylaşırız” restini çekti.

“GÖNDERİLEN DOSYALARI PTT MEMURU TEKİN'E VERDİ”

Seçim çalışmalarında bir an olsun yanından ayrılmadığı Tekin'e birçok konuda yardım ettiğini belirten CHP'li, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın temyiz için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği dosyadaki belgelerin çalınmasına bizzat şahitlik ettiğini söyledi.

Tekin'in hemşerisi CHP Ankara 2. Bölge 13. Sıra Milletvekili adayı Aykut Fındıkçı'nın, Ankara PTT dağıtım merkezinde tanıdığı bir memur aracılığıyla dosyayı Tekin'e ulaştırdığını iddia eden CHP mensubu, şunları dedi:

“Kaybolduğu söylenen evrakları tanıdığı bir PTT memuru, Aykut Fındıkçı'ya getirdi. Yani o PTT memuru, aldığı postayı ilk önce Yargıtay'a götürmedi. Aykut Fındıkçı, o PTT memuruyla İstanbul'a gitti. İkili oradan Tekin'in Bağdat Caddesi'ndeki ofisine geçtiler.

Gürsel Tekin, PTT zarfı içerisindeki dosyayı onlardan aldı. Fındıkçı ile yanındaki PTT memuru Ankara'ya dönerken, Tekin de onlardan bir gün sonra Ankara'ya geldi. Tekin böylece siyasî kariyerini bitirmeye neden olacak belgeleri ortadan kaldırdı. Size olayın gerçekleştiği o ofisin açık adresini de verebilirim; Bağdat Caddesi Feneryolu Mahallesi No: 149/10 Kadıköy.”

“TEKİN GENEL MERKEZ'DEKİ ODASINDA ÖDEME YAPTI”

Tekin'in İstanbul'dan milletvekili seçildikten sonra kendisini kurtaran Fındıkçı ve PTT memuruna ödeme yaptığını ileri süren CHP mensubu, “O belgeler Yargıtay'a ulaşsaydı Tekin milletvekili olamazdı.

Gürsel Tekin, 12 Haziran seçimlerinden bir-iki gün sonra CHP Genel Merkezi'ndeki odasında bu ikisine ödeme yaptı. Tekin para destelerini çıkarıp bunlara verdi. O para destelerini bizzat gördüm” diye konuştu.

TEKİN: DOSYAMDAN HABERİM BİLE YOK

Hakkındaki şok iddiayla ilgili kendisine ulaştığımız CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, “İddiaların hiçbirisi doğru değildir. Hiç aslı astarı yoktur. Daha fazla bir şey söyleyemiyorum.

Çünkü bu dosya uzun süredir konuşuluyor. Konuşması gereken devlet yetkilileri konuşsun, ben ne konuşacağım. Benim dosyamdan haberim bile yok” ifadelerini kullandı.

KADIKÖY SAVCILIĞI DOSYAYI ANKARA'YA YOLLADI

Her fırsatta dürüstlükten bahseden Gürsel Tekin, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı iken yıkılması gereken sinemaya ruhsat vermişti.

Yapılan suç duyurusu üzerine açılan davada Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, mevzuat hükümlerine aykırı olarak işyeri işletme ruhsatını resmi evrakta sahtecilik yapmak suretiyle verdiği gerekçesiyle Tekin'i 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırmıştı.

Tekin ise aldığı bu cezayı temyiz için Yargıtay'a götürmüştü. Bunun üzerine yerel mahkeme, düzenlediği dosyada bulunması gereken tüm evrakları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermesi için Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim etmişti. Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı da dosyayı bekletmeksizin Ankara'ya göndermişti.

EN ÖNEMLİ BELGELERİ AYIKLAMIŞLAR!

Ancak daha sonra Yargıtay'ın tozlu arşivlerinde bekletilen Tekin'in dosyası üzerinde yapılan incelemede, iddianame, bilirkişi raporları, kısa karar ve gerekçeli kararın onaylı suretinin dosyada bulunmadığı tespit edilmişti.

Dosyanın içeriğinden karar vermeyi zorlaştıran önemli evrakların alınması, 12 Haziran seçimlerine kadar Tekin'e zaman kazandırdı. Dosyanın Yargıtay'ca onanması halinde Tekin'in milletvekili olma hayali suya düştüğü gibi siyasî hayatı da bitecekti. Dosyanın içeriğinin nasıl boşaltıldığı sorusunun cevabı aranırken, CHP'den İstanbul Milletvekili seçilen Tekin, dokunulmazlık zırhına kavuştu.

yeni akit

 

Bu haber toplam 2568 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri