Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güvercin 'Karayılan'a bak sen...

20.10.2012 13:00
Yeni Akit yazarı Yener Dönmez, bazıları tarafından güvercin olarak lanse edilmeye çalışılan teröristbaşının telsiz konuşmalarını yayınlamaya devam ediyor.

Dönmez 'Şeytan Troykası' isimli yazısında teröristlerin kendi aralarında yaptığı telsiz konuşmalarını ve arka planını deşifre etti. Buna göre örgüt sahada zor durumda, Karayılan'sa çıkış yolunu intihar saldırılarında buluyor. İşte yazıdan ilgili bölümler...

***

Terör örgütünün Hakkari sorumlusu Mehmet Can Gürhan isimli terörist ile Karayılan'ın telsiz kayıtları PKK 'nın Şemdinli ve Beytüşşebap gibi kritik noktalarda bulunduğu durumun ipuçlarını da veriyor.

PKK'nın zor durumu ikilinin konuşmasına şöyle yansıyor:

Gürhan: "Devletin son zamanlarda Şemdinli'de aldığı noktalar yüzünden eylem yapamıyoruz. Tepelere tank koymuşlar."

Karayılan: "Asker Şemdinli'de ve Beytüşşebap'ta önlemlerini almış, o yüzden zayıf olan noktaları tespit edin. Karakolları bastığımızda rezil olup dönüyoruz. Zayıf noktaları tespit edin, onların karşısına Doçka kurun ve uzaktan taciz edin, birkaç asker öldürün ses gelir."

Ancak konuşmaların tümüne bakıldığında PKK'nın eli kolu bağlı vaziyette beklediğini söylemek de pek mümkün değil.

Terör örgütünün çok ciddi hazırlıklar yaptığı, kış dönemi için yeni stratejiler geliştirdiği anlaşılıyor.

Karayılan alınacak tedbirleri şöyle sıralıyor: "Arkadaşlara söyleyin, iki grup olsunlar, birileri kış üslenmesine hazırlık yapsın, diğeri eylemlere devam etsin. Kış üslenmelerini iyi yapın. Gruplar birbirine yakın olsun, biri operasyon yerse, diğeri yardımına gitsin. Kamplarda DVD çalar dahi kullanılmasın, elektronik hiçbir şey olmasın. Kış üslenmesine büyük gruplar halinde girilmesin, küçük ve birbirine yakın olsunlar."

Tedbirin ardından katliam talimatını ise şöyle veriyor:

"Son zamanlarda araba kullanılarak yapılan eylemlerin hepsi başarısız. Arkadaşlar kendilerini imha etsinler. Canlı bomba olsunlar. Canlı bomba olacaklar iyice eğitilsin, metropollere gönderilsin. Nerede ses getirecekse orada patlatmasını söylesin. Canlı bomba eylemleri iyi planlansın. Araçlarda başarısız olduk, bu şekilde yapsınlar."

Görüyorsunuz değil mi; "Barış güvercini Karayılan"ın kan ve ölüm talimatlarını?

"Arkadaşlar canlı bomba olsun, kendilerini imha etsinler."

Kandil'de röportaj yapıp, Karayılan'ı yapıcı-samimi-barışçıl olarak sunan "Karayılan Seviciler" bu cümleyi tekrar tekrar okumalı.

Daha önceki gün bunlardan bazıları televizyonlarda arz-ı endam edip, köşe yazılarında bir yerlerden talimat almışçasına "Karayılan'ı öldürmekle olmaz" yollu laflar ediyordu.

Okulları yakma, öğretmenleri kaçırma, korkutma, bölgeyi terke zorlama "güvercin" Murat Karayılan 'ın emri.

Karayılan ne derse örgüt aynen yapıyor.

Ve bütün şiddet stratejisini Karayılan kuruyor.

YENİ AKİT / HABERVAKTIM.COM  

Bu haber toplam 4056 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri