Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hababam Sınıfı serisini artık HD kalite izleyeceksiniz!

06.01.2013 02:05
Hababam Sınıfı, Çöpçüler Kralı, Neşeli Günler, Tosun Paşa, Kibar Feyzo ve Salako gibi Türk sinemasının unutulmaz filmleri artık HD ve Blue Ray formatlarında da izlenebilecek.

Arzu Film'e ait, Ertem Eğilmez 'in ise yapımcısı ve yönetmeni olduğu filmler ilk günkü gibi pırıl pırıl olacak sevenlerinin karşısına çıkacak. Böylece filmlerin yanması, yıpranması, solması tarih olacak ve kolayca bir hard diskte saklanabilecek. 

Onlarca kez gösterilmesine karşın hâlâ kanalların vazgeçemediği Ertem Eğilmez filmleri, restore edilerek "sinemanın kültür mirası" olduğu gerçeğine dayanarak gelecek kuşaklara aktarılmış olacak.

 
Nizam Eren İletişim'in koordine ettiği ve Vipsaş Stüdyoları'nda restorasyonuna başlanan Çöpçüler Kralı , Neşeli Günler , Tosun Paşa , Kibar Feyzo ve Salako gibi filmlerin yıl sonuna kadar elden geçirilip HD ve Blue Ray formatlarında hazır hale getirileceği ve TV'lerde HD formatında izlenebileceği öğrenildi.
 
Hababam Sınıfı serisi, Süt Kardeşler, Mavi Boncuk, Salak Milyoner, Şaban Oğlu Şaban gibi baş yapıtlarında olduğu listedeki 49 filmin restorasyonunun restorasyonunun ise 2 yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

 

Bu haber toplam 6772 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri