Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her derde deva çilek zayıflatıyor

18.05.2011 00:47
Yapılan bilimsel çalışmalar çileğin zayıflamaya yardımcı olduğunu gösterdi...

ABD ve İsveç'de yapılan bilimsel çalışmalar çileğin zayıflamaya ve birçok hastalıktan korunmaya yardımcı olduğunu gösterdi

Uzmanlar yaz mevsiminin gelmesiyle, çileğin içinde bulundurduğu zengin besin maddeleri sayesinde insan sağlığında çok önemli bir yer tuttuğunun altını çizdi. Mucize meyvenin insan sağlığına olan faydaları şöyle:

KİLO KAYBI: Çileğin içindeki metobolizmayı hızlandırıcı fenolik antioksidanlar iştahın azalmasını sağlayıp, kan şekerini kontrol altına alarak kişinin zayıflamasını sağlıyor.

KRONİK HASTALIKLARA KARŞI KORUYUCU: Çilekte bulunan ellagic asit ve COX enzimleri yaraların ve iltihaplanmaların hızla iyileşmesinde önemli rol oynuyor, kronik hastalıklara karşı da koruyucu etki sağlıyor.

AKCİĞER KANSERİNİN GELİŞİMİNİ ÖNLÜYOR: Çilek suyunda bulunan anti-tümör maddeleri, akciğer kanseri hücrelerinin gelişimini önlüyor. Deneyler çileğin beynin yaşlanmasını geciktirdiğini de ortaya koydu.

KALBİ KORUYOR: Çileğe kırmızı rengini veren madde kalp krizi riskini düşürüyor ve damarlardaki kan basıncını dengeliyor. Damarları koruyor.

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri