Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Hanımınıza entari alabileceksiniz'

16.05.2011 22:51
MHP lideri: Hanımınız 'bana da bir entari getir' dediğinde onu da getireceksiniz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisince Amasya'da düzenlenen mitingde, projeleri hakkında bilgi verdi ve AKP hükümetini eleştirilerine devam etti.

SOSYAL CİNNET ARTIYOR

Konuşmasında, yakın tarihimizde, kadına yönelik şiddete dikkat çeken Devlet Bahçeli, Türkiye'de aşayisizlik başını alıp gittiğini ve suç oranının artığını iddia ederek "Sosyal cinnet ile karşı karşıyayız. Bunlar, Türkiye'nin acı gerçekleri. TOKİ'nin yardımları ile omzu düşük tavırlarla kimseye palavra atma sayın Başbakan. Buna dur diyemezsek, bu ülke huzur bulamaz. Bu çare 12 Haziran'da sizin önünüze çıkıyor. Oturun düşünün ve bir karar verin" dedi.

"AL PAKETİ VUR TOKADI"

"Devletin imkanlarını eline almış, Allah korkusu olmadan kullanıyorlar" diyerek AK Parti hükümetini eleştiren Bahçeli, "Evde ekmek yok. Birisi geliyor diyor ki, 'oyunu bize ver, seni de listeye yazarız'. Mahçup bir şekilde 'eh beni de yazın' diyor. Utanç içerisinde, 'ne yapalım bir de oy verelim' diyor. Hükümet buradan besleniyor. Bir kez daha sesleniyorum, bu paketin asıl sahibi sizsiniz. Bunlar devletin gelirleridir. Bunun kaynağında AK Parti'nin bir kuruş katkısı yok. Al paketi vur tokadı gittsin" diye konuştu.

HİLAL KART

Konuşmasında MHP'nin hazırladığı 'Hilal Kart' uygulamasını da anlatan Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti: "Hayat böyle mi devam etsin, buna bir çare bulunamaz mı? MHP bunu, toplumsal hayatımızdan akan kültür yapımızla bir çıkış yolu buluyor. Bu çıkış yolu MHP'nin namus borcudur. 9 Yıllık AK Parti iktidarının tahribatını onaracak bir iktidar yoludur. Böyle bir yol için milletimize verdiğimiz söz 'hilal kart' uygulamasıdır. Hilal Kart, tüketici kartı değildir. Geri ödemesi ve faizi olan bir kart değildir. Hilal Kart, toplumsal dayanışmanın bir adıdır. Gelen paketi içeri alırken, utanıp sıkılmayacaksınız.

"EŞİNİZE ENTARİ ALABİLECEKSİNİZ"

Bu Hilal Kart ile evinizden çıkarken evlatlarınıza soracaksınız, yavrularım bir şey istiyor musunuz? diyorsunuz. Merak etmeyin akşam gelirken evinize isteneni getireceksiniz. Hanımınız 'bana da bir entari getir' dediğinde merak etme onu da getireceksiniz. Kamu adına sizin kartınıza yatırılan paradan gidip alabileceksiniz. Bu esnaf kardeşim için bir gelişme kaynağı olacak. Hilal Kart, dalga dalga toplumu kucaklayacak"

Tarım ve emekliler ile ilgili projelerini de açıklayan Bahçeli, her dönem 13'üncü maaşla, kış hazırlığını ve torunların ihtiyacına cevap verileceğini de kaydetti.

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri