Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ruslar bu kez abarttı

14.08.2012 15:02
Rus medyası, Amerikan ordusunun askerlerin genleri üzerinde değişiklikler yaparak günlerce yiyip içmeden savaşabilen ve bomba veya mayın nedeniyle kaybettiği bacağı yeniden uzayabilen asker üretme peşine düştüğünü söyledi.

Rus RT televizyonunun haberine göre, Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’a bağlı Savunma İleri Araştırma Projeleri Dairesi DARPA, insan genleriyle oynamak suretiyle süper asker yaratma projesine soyundu.

DARPA’nın araştırmalarını çok yakından izleyen ünlü bilim kurgu yazarı Simon Conway de, kuruluşun insan bedenindeki yağları enerjiye dönüştürmek suretiyle, aç ve susuz olarak günlerce ayakta kalabilmesinin teorik olarak mümkün olduğunu belirterek, DARPA’nın benzer projeler üzerinde yoğunlaştığını kaydetti.

Conway’e göre, araştırmaların olumlu sonuç verip insan bedenindeki yağların verimli şekilde kullanılabilmesi halinde yaratılacak süper askerlerin olimpik hızlarda koşup, büyük yükler taşıyabilecekleri gibi günlerce, hiç uyumadan ve aç ve susuz olarak savaşabileceklerini söyledi.,

Arizona Eyalet Üniversitesi’nden Profesör Joel Garreau da, Amerikan ordusunun helikopter pilotları üzerinde yeni bir ilaç denediğini ileri sürdü.

Prof. Garreau’nun iddiasına göre, yeni ilaç sayesinde helikopter pilotları tam 40 saat boyunca hiç uyuyup dinlenmedikleri halde konsantrasyonlarını kaybetmeden uçmayı başardı.

DARPA’nın üzerinde çalıştığı diğer bir proejede, mayın veya bomba nedeniyle kopan bacakların yeniden üretilmesi.

Prof. Gerraeau, DARPA’nın, vücudun kaybedilen organları yeniden üretecek tetik mekanizmasının araştırılmakta olduğunu bildirdi.

 

Bu haber toplam 2870 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri