Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sibel Üresin'e muhabir ablukası

24.05.2011 23:31
İmam nikahı yasal olsun diyen danışman kadın muhabirlerin ablukasından zor kurtuldu...

Fatih, Ümraniye, Bahçelievler, Eyüp gibi birçok belediye ve kurumlar için aile içi iletişim seminerleri veren Sibel Üresin, hem yaşam koçluğu, hem de aile ve evlilik danışmanlığı yapıyor. Özellikle muhafazakâr kesim tarafından iyi tanınıyor.

İKİNCİ EŞ YASAL SAYILSIN

Başakşehir'de ofisi bulunan ve sivri çıkışlarıyla dikkat çeken Üresin, çokeşliliğin yasalaşması gerektiğini savunarak, "Zaten çokeşlilik var. Erkeklerin yüzde 85'i aldatıyor. Bu muhafazakâr kesimde 'imam nikâhlı eş', diğer kesimde 'metres' adını alıyor" diyor.

TARTIŞMA YARATAN AÇIKLAMALARI

* Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çokeşliliği seçebiliyor. Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çokeşli olurdum.

* Bir erkek, kadında arkadaşlık, cinsellik, annelik ve ev kadınlığı arar. Bu özellikleri taşımıyorsanız, eşiniz tarafından aldatılmaya hazır olmalısınız. Erkek için bu haklı bir arayıştır. Bir ayrılık yaşaması durumunda yaşayacaklarının tahlilini sağlıklı yapan bir kadın, bence çokeşliliği kurtuluş olarak görmelidir.

* Çokeşlilik, toplumdaki çarpık ilişkileri ve kızların evde kalma sorunlarının ortadan kalkması noktasında da ciddi rol oynayacaktır.

* Dayak ve aldatma bana göre boşanma sebebi değil. Türkiye'deki kadınların yüzde 80'i dilinden dayak yiyor. Yatak odasında mutlu olmayan kadın, her durumda problemlidir. Muhafazakâr kesimde kadın evde daha süslü, daha şık. Ailede mutluluğun sağlanmasının bazı şartları var. Kadın kocasına itaat etmeli. Erkek de karısına Allah'ın emaneti olarak davranmalı.

KADIN MUHABİRLER ABLUKAYA ALINDI

Bu sözleriyle gündemin ilk sıralarında kendisine yer bulan Üresin'i belediye önünde gazeteciler adeta ablukaya aldı. Kadın muhabirlerin ısrarlı soruları karşısında adeta ne yapacağını şaşıran danışman Sibel Üresin güçlükle muhabirlerin ablukasından kurtulabildi..

Bu haber toplam 7550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri