Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haberal'cı Hakime CHP'den Süper Kıyak

02.04.2011 10:52
Mehmet Haberal'ı tahliye etmeyen 9 hakimi tazminat ödemeye mahkum eden Mustafa Kıcalıoğlu, CHP kontenjanından İş Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine getirdi.

Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı tahliye etmeyen 9 hakimi tazminata mahkum eden Yargıtay 4.Hukuk Dairesi eski Başkanı Mustafa Kıcalıoğlu, CHP kontenjanından İş Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi.

Bankanın önceki gün gerçekleştirilen 87. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yönetim kurulu üyeleri belirlendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, yönetim kurulundaki CHP kontenjanına 4 yeni isim atadı. İsmet Atalay, Tuncay Ercenk, Adnan Keskin ve Ali Sözen'den boşalan koltuklara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Mustafa Kıcalıoğlu, Hüseyin Yalçın, Mete Başol ve Aynur Ataklı getirildi.

CHP kontenjanından yönetim kuruluna atanan Mustafa Kıcalıoğlu, Yargıtay 4.Hukuk Dairesi eski Başkanı. Kıcalıoğlu, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Haberal'ı tahliye etmeyen hakimlere verdiği tazminat cezası ile gündeme gelmişti.

4. Hukuk Daire'si 9 hakimi, Haberal'a bin 500'er TL tazminat ödemeye mahkum etmişti. Emekli olurken yapılan törende Cumhuriyet'i çok sevdiğini ve vicdanının çok rahat olduğunu söyleyen Kıcalioğlu, yaptığı hizmetlerden dolayı kimseden takdir beklentisinin olmadığını söylemişti. Kılıçdaroğlu'nun atadığı ikisi bankacı, biri hukukçu ve biri de hazine uzmanı olan isimleri yakından tanıdığı belirtiliyor. 

Bu haber toplam 2294 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri