Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hac kuralarının sonucunu binlerce insan bekliyor!

27.03.2013 12:17
2013 hac kuraları yarın çekiliyor. Bu yıl hacca gitmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’na 1 milyon 372 bin 231 kişi müracaat etti.
Kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getirmek için 1 milyon 372 bin 231 kişi Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvurdu.
 
Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Suudi Arabistan’ın sadece 74 bin kontenjan verdiğini kaydeden Diyanet yetkilileri, başvuru rakamının geçen yıla göre yüzde 21’lik artış gösterdiğini açıkladı.
 
Hacca gitmek için Diyanet’e başvuranların sayısında geçen yıla göre büyük artış oldu. Yarın yani Perşembe günü yapılacak 2013 hac kuraları için 1 milyon 372 bin 231 kişi başvurdu.
 
Diyanet Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, başvuru sayısındaki artışın sevindirici olduğunu belirterek Suudi Arabistan’ınTürkiye’ye sadece 74 bin kontenjan ayırdığını dile getirdi.
 
ÇOCUKLAR DA GİDİYOR
 
Tavaf ibadetinin yapıldığı yerde tadilat yapıldığını hatırlatan Yücel, genişletme çalışmaları dolayısıyla ek kontenjan istemediklerini vurguladı.
 
Yücel, Kabe’de yapımı 3 yıl sürecek tadilat çalışmalarından sonra ek kontenjan isteyebileceklerini söyledi.
 
Mukaddesmekânlara artan ziyaretçi sayısını değerlendiren Yücel şu bilgileri aktardı: “Artık çocuklar bile hac ve umreye gidiyor. Başvurulardaki artış ülkemizdeki insanların mukaddes mekânlara, Kabe’ye, Ravza’ya olan özlemlerini gösteren bir durum. Eskiden kota dolmuyordu. Şimdi ise kotanın çok üzerinde başvuru var.  Bu rakamlar gittikçe de artacak. Türkiye’de değil, bütün ülkelere de verilen kotanın üzerinde bir talep var.
 
İnsanlarımız bilinçleniyor, ekonomik durumda iyi olunca talepte bir artış söz konusu oluyor. Son yıllarda umre başvurularında da artışlar olduğunu ifade eden Yücel, sayının 400 bin civarında olduğunu açıkladı.
Bu haber toplam 1774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri