Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hain evlat

13.12.2012 12:21
İstanbul'da polisi şehit eden Nurgül Acar'ın ailesi kızlarını reddetti. Teröristin kardeşinin ise askerde olduğu öğrenildi...
İstanbul önceki gün kalleş bir pusuya sahne oldu. Polis Mücahit Daştan, silahlı saldırıda şehit düştü. Kalleş saldırıyı düzenleyen terör örgütü DHKP-C üyesi Nurgül Acar kıskıvrak yakalandı. Acar sorgulanırken geçmişi ise tanıdık çıktı. Trabzon'da polisin linçten kurtardığı Acar, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde okuyordu. Bu sırada terör örgütüne katıldı. Yunanistan'da 3 yıl silahlı eğitim aldı. Acar'ın Samsun'daki ailesi ise yıkıldı. Evlere temizliğe giden anne Acar "Benim öyle bir kızım yok" dedi. Acar'ın kardeşinin de askerde olduğu öğrenildi.

ŞEHİDE VEDA

Kalleş saldırıda şehit olan polis Mücahit Daştan, dün son yolculuğuna uğurlandı. Törende Daştan'ın eşi gözyaşlarına boğuldu. 2 yaşındaki kızı Elif Su, yürek burktu. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Daştan'ın sinsice, kalleşçe hatta nankörce şehit edildiğini belirterek "Hepimiz Mücahit'iz" dedi. İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran, Daştan için dua etti. Daha sonra Daştan'ın cenazesi, memleketi Erzurum'a uğurlandı.

ajanslar


 
Bu haber toplam 3036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri