Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hain saldırıya yazarlardan tepki yağdı

19.10.2011 19:56
Gazeteciler Hakkari'de 24 askerimizin şehit düştüğü 18 askerimizin de yaralandığı hain saldırı ile ilgili ne dedi?

Hakkari'de 24 askerimizin şehit olduğu, 18 askerimizin de yaralandığı hain saldırıya tepkiler çığ gibi büyürken gazeteciler de terör saldırısını yorumladı. Mehmet Ali Birand Hakkari'deki saldırı ile ilgili "Bu bir savaş ilanıdır" derken, Fatih Altaylı da PKK terörüne şarkı BDP’nin barış mitingi düzenlemesi gerektiğini söyledi. Altaylı 24 askerimizin şehit olduğu saldırıdaki istihbarat zayıflığına da dikkat çekti.

İşte gazetecilerin Hakkari'deki hain saldırı ile ilgili twitter ve köşelerinden yaptıkları yorumlar...

Mehmet Ali Birand: Bu açık 1 cinayettir.1 savaş ilanıdır. PKK cinayetleriyle Erdoğanı kamuoyu karşısında haklı çıkartıyor. PKK Türk ve Kürtleri kaybediyor.

Serdar Akinan: Bu saatten sonra atilacak adimlar Turkiye'nin kaderini tayin edecek. Maalesef akil ve vicdan yerini siddete ve ofkeye terk ediyor.

Nazlı Ilıcak: Yuksekova ve Cukurcada cok sayida sehit... Basimiz sagolsun. Abdullah Gulun bolgeye gitmesinin hemen ardindan gerceklestirilen bu teror eylemi " devlete kafa tutma" gayretidir ayni zamanda... Sicak takip basliyor

Tevfik Diker: Askerlikte "zafer piyadenin süngüsünün ucundadır" denilir. 1984 yılından beri PKK terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Ama bir türlü indirici darbeyi vuramıyoruz. Neden? Çünkü piyade bir türlü Kandil' e gidemiyor. Ne zaman TSK ve piyade Kandil' e gider işte o zaman terör biter. TSK'nın Kandil'e sadece Hava Kuvvetlerinin F-16'larıyla değil Kara unsurlarıyla da gitmesi için ABD ve Irak ile anlaşması gerekir. Türkiye Kuzey Irak'ta Irak Devleti, ABD ve Kuzey Irak'taki özerk yönetim ile komşudur. Bugüne kadar bir çok sınır ötesi kara ve hava harekatı yapıldı ama sonuç malum. Vur kaç usulüyle sonuç almak hayaldir.

Emre Uslu: Sehitlere Allahtan rahmet yakinlarina sabir diliyorum. PKK saldirisi bir yarma harekatidir. Bu sureci kirarsak PKK yarilacak gorecegiz bunu. malesef sehit sayisi artabilir seklinde haberler geliyor olaydan. Yaralanlarin cogu sehit oldu seklinde bilgiler var teyide muhtac su anda malesef olay yerinden dehset verici bilgiler geliyor. Usttegmeni odasina girip sehit etmisler seklinde bilgiler var… Bir buyulu gucum olsa bu gun gider teker teker 70 milyona bu bir psikolojik kirma/yarma harekatidir siz metin olursaniz onlar yikilir derdim. KCK operasyonlari sayesinde Diyarbakir'da tahir meydani kuramayan, Kurdu sokaga dokemeyen PKK saldiri ile bati sokagini hedefliyor. Durum bu

Mehmet Baransu: Bingöl 33 er, Şemdinli Derecik 28, Şırnak Taşdelen 27 şehitten sonra bugünkü şehit sayısı PKK"nın 4. büyük katliamı olarak tarihe geçti. İnşallah şehit sayısı artmaz. PKK barış istiyor diyenler bu saldırıyla nasıl bir savunma içerisine girecekler doğrusu merak ediyorum.

Ertuğrul Özkök: Yeter artık… Çözüm istiyoruz. Gururumuzu daha fazla kırmayacak, içimizi daha fazla acıtmayacak, bu kan deryalarını kurutacak cesur bir çözüm. Cesur adım istiyoruz, barış istiyoruz. İçimden bir ses, derin, çok derin bir ses ürpertiyle haykırıyor. Bu milletin gururunu daha fazla kırdırmayın. Bu evlere daha fazla evlat acısı düşürmeyin.

Nevzat Çiçek: Bu saldırıların savunulur hiç bir tarafı yok...Sekiz ayrı yerden saldırı yapıyorsanız top yekün savaş diyorsunuz...Olağanüstü Hali mi istiyorsunuz.? Diyalogun önünü neden kapatıyorsunuz...Orduyu sınır ötesine çekip askeri vesayeti mi istiyorsunuz.. Öldürerek çözecekseniz 30 yıldır neden çözemediniz?

Çünkü tarih bize hep gösterdi, göstermeye devam ediyor. Arkasında kırılmış derin gurur ve ızdırap fayları bırakan milletler ebedi huzuru bulamıyor. Gururun fay hatları kırıldığında, o depremi ölçecek Richter ölçeği daha icat edilmedi.

Fatih Çekirge: Yüreğimizde kraterler açan bir volkanın öfkesindeyiz… Allah rahmet eylesin yavrularım…En zoru böylesine bir nefret fırtınasındayken; Böylesine öfkeyle doluyken, mantığının sesine kulak verebilmektir. Acılar içinde öfkeyle kıvransamda ben yine terörün tuzağına düşmeyelim diyorum…

Bu memlekette Türk ile Kürt kavgası çıkartmak isteyenlere karşı bin yıllık kardeşliğin gücünü gösterelim diyorum… Öfkeye ve nefrete teslim olmak yerine gözyaşlarımızı içimize akıtarak mantığın barışın hakim olduğu bu büyük milletin tertemiz kalbini bütün dünyaya gösterelim diyorum… Elbette seni anlıyorum acılı kardeşim…

Ordu’dan, Samsun’dan, İzmir’den, Uşak’tan, Mersin’den, Diyarbakır’dan bu şehit haberini duyup damarlarındaki kanı öfkeyle kabaran bir şelaleye dönüşmekte olan sevgili kardeşim; Ben seni anlıyorum… Ama gel bu oyuna düşmeyelim… Bize birbirimize kırdırmaya çalışan bu alçakça tuzağa teslim olmayalım…

Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı Habertürk televizyonunda hain saldırı ile ilgili konuştu...

Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Habertürk televizyonunda Hakkâri'deki hain saldırıyı değerlendirdi: "Tahmin ediyorum şehit sayısı daha da artacak. Bana gelen ancak doğrulanmamış sayıya göre 30'un üzerinde şehit olabilir. PKK taktik değiştiriyor. Artık eşzamanlı saldırılar yapıyor. Aynı anda birkaç hedefe saldırarak karışıklık yaratıyor.

PKK ölüm kalım mücadelesi veriyor. PKK terörüne karşı BDP bir miting düzenlemeli. Hergün barış diye bağırıyorlar, hadi bakalım görelim barış isteğini. PKK'nın eylemlerinin bu kadar artmasının bir nedeni de Türkiye'nin operasyonlarının düşmesi. Adamlar Çukurca'nın içine giriyor. Hani Yaşar Büyükanıt nerede? Hani BBG evi olmuştu orası? Nerede bu BBG evi kardeşim? Yine kayıp verirsin ama istihbarat nerde?”

ROTAHABER 

Bu haber toplam 2102 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri