Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hainlerin hamisi ALMANYA

17.08.2015 11:37
Haklarında yakalama kararı çıkarılmasının ardından yurtdışına kaçan FETÖ mensubu darbe savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara’ya kucak açan Almanya, Türkiye karşıtı hain yapılanmalara mensup örgüt militanlarına adeta sığınak vazifesi görüyor.

Haklarında tutuklama talebiyle yakalama kararı çıkarılınca Türkiye’den kaçan darbe savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Almanya’ya sığındıklarının tespit edilmesi okları yeniden bu ülkeye çevirdi.

Yargılanmaktan korkan FETÖ’cülerin kaçarak sığındığı Almanya’nın PKK ve DHKP-C’li teröristlere de ev sahipliği yaptığı biliniyor. Geçmişte Özdemir Sabancı suikastını gerçekleştiren DHKP-C’li Fehriye Erdal’ı topraklarında barındıran Almanya, gizli istihbarat örgütü BND kanalıyla PKK ve DHKP-C’li teröristlerle yakın ilişkiler kuruyor.

PKK’NIN İKİNCİ EVİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe suçlamasıyla haklarında tutuklama talebiyle yakalama kararı çıkarılan Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın sığındığı Almanya’da terör örgütü PKK’lılar da cirit atıyor. Başta başkent Berlin olmak üzere Almanya’da yüzlerce dernek, vakıf ve enstitünün PKK’ya eleman ve para kaynağı sağladığı biliniyor. PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye açıktan silah desteği de sağlayan Almanya’nın iktidardaki Hıristiyan Demokratik Birlik Partisi’nin (CDU) Meclis Grup Başkanı Volker Kauder, 16 Ekim 2014’te yaptığı açıklamada, PKK’ya Suriye’de silah desteği verebileceklerini belirtmişti. Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier de geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin tamamen milli imkanlarla PKK’ya hava operasyonları düzenlemesine tepki göstermişti. Operasyonların çözüm sürecini etkileyeceğini savunarak süreci sabote eden PKK’yı görmezden gelen Alman Steinmeier, barış sürecinde yaşanacak bir aksamanın bölge için ölümcül sonuçlar doğurabileceğini dile getirerek Türkiye’nin iç işlerine karışmasının yanı sıra adeta tehdit etmişti. Steinmeier’in yanı sıra birçok Alman yetkili benzer söylemler ile Türkiye’nin PKK’ya yönelik operasyonlarını eleştirmişti.

DHKP-C’LİLERİN ÜSSÜ

Aynı Almanya, Sabancı suikastı zanlısı DHKP-C’li terörist Fehriye Erdal’ın Belçika’da 6 yıl boyunca göstermelik biçimde yargılanıp sonrasında kaçarak sığındığı ülke olarak hafızalardaki yerini koruyor. Sabancı suikastının kilit ismi Fehriye Erdal’ın Almanya’da Posta İşletmesi Merkezi’nde vardiyalı olarak çalıştığı ortaya çıkmıştı. Türk istihbarat yetkilileri, Fehriye Erdal’ı uzun süre boyunca takibe alan Alman polisinin Erdal’a herhangi bir müdahalede bulunmamasını da şaşırtıcı olarak yorumlamıştı. Terör örgütü DHKP-C’nin 2008-2009 yıllarında sözde Almanya sorumlusu olarak görev yapan Alaattin Ateş’in de Alman gizli servisi BND ajanı olduğu ortaya çıkmıştı. Almanya’da yargılandığı mahkemede BND’nin kendisini kullandığını söyleyen DHKP-C’li Alaattin Ateş’in itirafı Alman makamları tarafından sessizlikle karşılanmıştı.

SAVCI KİRAZ KATLİAMINDAKİ BND PARMAĞI

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Çağlayan Adliyesi’ndeki makam odasında DHKP-C’li 2 terörist tarafından şehit edilmesinin ardından başlatılan DHKP-C operasyonlarında baskın yapılan Okmeydanı’ndaki İdil Kültür Merkezi’nde birAlman ajanı da yakalanmıştı. Almanya doğumlu Polonya kökenli İngiliz vatandaşı Stephan Shak Kacynski’nin Alman gizli servisi BND ile olan bağlantıları deşifre olmuştu. DHKP-C yöneticisi olan Alman ajanı Kacynski’nin kanlı Çağlayan saldırısını planlayan isim olduğu belirlenmişti.

ÖZ VE KARA’YI VERECEKLER Mİ BESLEYECEKLER Mİ?

Türkiye karşıtı hain yapılanmaların sığınağı haline gelen Almanya’nın Fetullahçı Terör Örgütü mensubu darbe savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara’ya da PKK ve DHKP-C’liler gibi ev sahipliği yapmaya devam mı edeceği yoksa Türkiye’ye iade mi edeceği kamuoyunda büyük merak konusu.

 

Bu haber toplam 1428 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri