Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakan Şükür'ün hobisi dudak uçuklatıyor

13.01.2012 13:37
Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, yorumculuğu hobi olarak yaptığını açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün spor yorumculuğundan kazandığı aylık, milletvekili maaşını 13'e katladı.

Hakan Şükür'den yine çok tartışılacak bir açıklama geldi!..

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, tartışma konusu olan futbol yorumculuğu yapmasıyla ilgili olarak, "En iyi bildiğim işi hobi olarak, zevk olarak yapıyorum. Başka bir ticari kaynağım yok" açıklamasını yaptı.

5 AY İÇİN 750 BİN DOLAR

Gazeteport'un haberine göre, yıllarca Galatasaray'ın en fazla kazanan futbolcularından biri olan Hakan Şükür'ün, Lig TV'yle aylık 150 bin liraya el sıkıştığı öğrenildi. 5 ay yorumculuk yapacak olan Şükür, 'hobim' dediği yorumculuktan sezon sonuna kadar 750 bin lira kazanacak.

MAAŞININ 13 KATI

Milletvekili maaşının 11 bin 500 lira olduğu düşünüldüğünde, Hakan Şükür'ün hobisinden kazandığı aylık, maaşını 13'e katlayacak.
4 yıl süreyle milletvekilliği yapacak Hakan Şükür'ün, bu sürede alacağı maaşın toplamı 552 bin lira olacak. Bu rakam bile, Hakan Şükür'ün Lig TV'den 5 ay için alacağı 'yorumculuk' ücretinin altında kalacak.

SİYASETE GİRİNCE TİCARETİ BIRAKMIŞTI

Hiçbir milletvekilinin görev yaptığı süre boyunca gerek kamudan gerekse de özel sektörden gelir elde edemeyeceği düşünüldüğünde, Hakan Şükür 'hobisinden' hatırı sayılır bir para kazanacak.

Hakan Şükür, futbolu bıraktıktan sonra iş hayatına atılmış, şu an Şike Davası kapsamında Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan teknik direktör Bülent Uygun ile gıda sektörüne girerek, Ankara'da fast food restoranı açmıştı.

Fast food restoranının ardından da pek çok dev şirketin gözünü diktiği enerji sektörüne giren Şükür, yenilenebilir enerji alanında yatırıma başlamıştı.
Hakan Şükür, siyasete atılınca ticaretten çekilmişti.

Bu arada 2002 yılında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yaptığı operasyonda Hakan Şükür'ün parasıyla kendi adına borsada işlemler yapan Gökhan Şükür gözaltına alınmış, yapılan yargılama sonunda 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

Bu haber toplam 4348 defa okunmuştur
helal olsun
ergün acar
zaten bütün partilerdeki vekillerin çoğu kardeşi, eşi, dostu vasıtasıyla mutlaka bir iş yapıyor. hakan gibi bu ülkeye katma değeri yüksek bir markanın yorum yapmasından gocunmayalım vesselam.
13 Ocak 2012 Cuma 15:06
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri