Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakan Şükür, SP ve BBP ittifakında yer alacak iddiası

07.04.2015 15:40
Bağımsız milletvekili Hakan Şükür'ün bugün adaylık başvurusunu geri çekerek, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi ittifakı çatısı altında seçime gireceği iddia edildi.

Partiler aday listelerini YSK’ya teslim etmeye hazırlanırken bazı ünlü isimler de bağımsız aday olabilmek için Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdu. Onlardan biri olan Bağımsız İstanbul MilletvekiliHakan Şükür’ün siyasete devam edip etmeyeceği belirsizliğini korurken, Şükür sürpriz bir hamlede bulunarak 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlere İstanbul 3. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

HAKAN ŞÜKÜR KARAR DEĞİŞTİRDİ

17-25 Aralık’a hükümete yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonun ardından AK Parti’den istifa eden Hakan Şükür, istifasının ardından 1 yıl geçtikten sonra siyasete devam edip etmeme konusunda kararsız kaldığı, milletvekilliği yerine paralel yapıya yakın STK’larda yer almayı tercih edeceği konuşuluyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında yeniden aday olma sinyali veren Şükür, "Siyasete devam etme düşüncesi yönünde bir görüşüm var. Bu bağımsız olur, bir parti de olur. Teklif var demek istemiyorum. Bir kaç güne kesin kararımı vereceğim." açıklamasında bulunmuştu.

Peki,  Hakan Şükür seçilmesi zor olan bir bölgede neden bağımsız adaylık başvurusunda bulundu?

SAADET VE BBP'NİN HAKAN ŞÜKÜR PLANI

Daha önce yaptıkları açıklamalarda Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi genel seçimlerde ittifak yapacaklarını dile getirirken bu iki partinin Hakan Şükür üzerine plan yaptıkları iddia edildi. 

İTTİFAKIN VİTRİN ADAYI: HAKAN ŞÜKÜR

Hakan Şükür'ün dün yaptığı bağımsız adaylık başvurusunu bugün son dakikada geri çekerek ittifakın adayı olarak gösterileceği iddia edildi. Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi, adaylarına son şeklini verdikten sonra Hakan Şükür’ü İstanbul 3. Bölgeden aday göstermesi bekleniyor.

Öte yandan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Ankara’dan; Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise İstanbul’dan seçmenin karşısına çıkacağı belirtildi. İttifak ayrıca paralel yapının etkin isimlerden bazılarını aday göstermeye hazırlanıyor.

Haber7

Bu haber toplam 1826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri