Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakan Şükür'den itiraf: Evet onlar Bank Asya'ya para yatırırken ben çektim!

28.10.2015 01:36
Paralel Yapı'nın cebi en dolu isimlerinden olan Hakan Şükür'ün, Bank Asya için “Evi, yüzüğü sat yatır” çağrısı yaparken, kendi hesabını boşalttığı ortaya çıktı. Şükür, tabana ihanetini "Bank Asya dahil her yere para yatırırım ve çekerim" dedi. Kurnaz Şükü

Paralel Yapı’ya finans desteği sağlayanBank Asya’ya el konulma ihtimalinin ortaya çıktığı 2014 sonundan itibaren “1 TL de olsa Bank Asya’ya yatırın. #seninleyizbankasya” diye tweetler atanHakan Şükür’ün aynı dönemde kendisinin ve eşinin hesaplarındaki paraları çektiği ortaya çıktı.

PİŞKİN AÇIKLAMA: EVET ÇEKTİM, ÇEKERİM

Star gazetesinin haberine göre; Paralel Yapı’nın destekçisi Şükür, 17 Aralık’ın birinci yıldönümünü ‘andığı’ 17 Aralık 2014’te bankadaki hesabından 3 milyon 574 bin 936 TL çekti. Fakir fukaraya ‘para yatırın’ çağrısı yapan Şükür, aynı gün 15.48’de ‘el konulma’ korkusundan Bank Asya’daki kendi hesabını sıfırlamış. Konuyla ilgili çıkan haberler üzerine Bank Asya’daki hesabını boşalttığını itiraf etmek zorunda kalan Şükür, pişkinlik örneği sergileyerek “Bank Asya dahil her yere para yatırırım ve çekerim” açıklamasında bulundu. Şükür, Paralel Yapı tabanına “paranızı yatırın” derken, bankadaki parasını neden çektiğini izah etmekten kaçınarak söz konusu bilginin basına yansımasına tepki gösterdi ve basına dava açacağını söyledi.

TABANDAKİLER BİLEZİĞİNİ YATIRIRKEN O 5 TRİLYON ÇEKTİ

Hakan Şükür, 17 Aralık’tan beş gün sonra 22 Aralık’ta saat 17.53’te eşi Beyda Şükür Bank Asya/Asya Katılım Bankası A.Ş.’deki hesabından eski parayla 1 trlyon 778 bin TL nakit çektirdi. Örgütün kandırdığı insanlar yastık altındaki bilezik paralarını Bank Asya’ya yatırmaya çalışırken Şükür ailesi iki hesaptan çıkan eski parayla toplam 5 trilyon 352 bin 936 TL’lerini çoktan çekmişti bile.

Mudilerin bankaya para yatırmaları sayesinde yüksek meblağlı para çıkışları için gereken nakit tedariki de bu şekilde sağlanmış oldu. Mudiler ise para çekmek için gezdikleri şubelerden paralarını çekemediler. Şükür’ün hesabından para çektiği dönemlerde Bank Asya’ya el konulacağı ekonomi bürokrasisinde konuşuluyordu.

Hakan Şükür'ün pişkin açıklamasına takipçileri böyle tepki gösterdi:

Bu haber toplam 3132 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri