Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Şerefli bir Türk Hakimi olarak..."

09.12.2011 22:02
Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, "Şerefli bir Türk hakimi olarak hiç kimseden özür dilemeyiz" dedi.

Okur, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen "HSYK’da 2010 yılında yapılan değişiklikler, yeni HSYK’da yargının etkinliği" konulu konferansa katıldı.

Konferans öncesi SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nu ziyaret eden Okur, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile süren "özür dileme" tartışmasının hatırlatılması üzerine Okur, "Bu konuda yorum yapmak istemiyorum, siyasilerle polemiğe girme gibi bir
niyetim yok. Zaten her şey Türk milletinin gözünün önünde cereyan ediyor" dedi.

Onuruyla şerefiyle görevini yapan hakim ve savcılara hakaret edilmesini kabul edemeyeceklerini vurgulayan İbrahim Okur, hakaret yapıldığı gerekçesiyle özür dilenmesini istediklerini hatırlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavırlarını milletin idrakine bıraktıklarını ifade eden Okur, "Özür dilenmesi konusunda ısrar edilecek mi?" sorusuna, "Milletimiz gereken
değerlendirmeyi yapacaktır" yanıtını verdi.

Hakim ve savcıların görevlerini layıkıyla yaptıklarını dile getiren Okur, "Siz özür dileyecek misiniz?" sorusuna ise "Görevimizi onurumuzla, şerefimizle yapıyoruz. Şerefli bir Türk hakimi olarak hiç kimseden özür dilemeyiz" dedi.

Bu haber toplam 2056 defa okunmuştur
YARGI SİYASETİN DIŞINDA OLMALIDIR
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Yargının bağımsızlığı,tarafsızlığı ve yetkinliği günlük siyasetin dışında tutulmalıdır.
11 Aralık 2011 Pazar 09:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri