Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAKKARİ'DE 16 PKK KAMPI VAR

18.08.2011 13:13
Türkiye dünkü saldırı sonrası Kandil'i ve sınırötesindeki kampları vurmaya başladı ama iddiaya göre sadece Hakkari'de 16 tane PKK kampı var. Bu iddia gündem yaratacak.

"Hakkari’de 16 tane PKK kampı var. Ve bu kamplardan bazıları bizim askeri birliklerimize 3-5 km mesafededir. Bu kamplar eskiden beri var."

Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyesi, Terör ve Güvenlik Uzmanı Yard. Doç. Dr. Mahmut Akpınar, dün akşam katıldığı Kanal A'da yayınlanan "Görüş Farkı" programında çarpıcı iddialarda bulundu.

Hakkari Çukurca'da 9 askerin şehit olması sonrası Kandil'e düzenlenen hava operasyonları sonrası bir açıklama yapan Akpınar, Hakkari'de 16 tane PKK kampının bulunduğunu ve bunların bazılarının askeri birliklere 3-5 km mesafede olduğunu kaydetti.

Yard. Doç. Dr. Akpınar şunları söyledi:

"Sınır ötesi operasyonlar iç kamuoyunun gazını alma operasyonlarıdır. Yapılmasına da ihtiyaç vardır. Kandil vurulmalı ama Kandil’deki lider kadrolar vurulmalı. Nokta operasyonlar yapılmalı. Dağ taş bombalanarak bir şey olmuyor."

Analizinde sürekli nokta operasyonlara vurgu yapan Akpınar'a göre tugaylarla, tümenlerle sınırötesi operasyon yapılmamalı. İstihbarata dayalı nokta opesrasyonların yapılması gerektiğinin altını çizen Akpınar hedefi de açıkladı: Lider kadroları etkisiz hale getirmeli. 17-18 yaşlarındaki teröristleri öldürmeniz altından sürekli yeni militanları PKK’ya kazandırır.

Sınırötesi operasyonun risklerine de dikkat çeken Yard. Doç. Dr. Mahmut Akpınar, kamuoyunda pek fazla bilinmeyen bir bilgiyi de paylaştı:

"Yaşar Büyükanıt döneminde sınır ötesi operasyon düzenlendi. Güneş Harekatı. Kamuoyunda pek bilinmez ama o operasyonda pek çok askerimiz donarak şehit oldu."

İŞTE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞECEK O İDDİA;


 

Bu haber toplam 2600 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri