Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkari'de çatışma: 3 polis şehit

20.10.2012 02:50
Hakkari'de polisleri taşıyan aracın geçişi sırasında çıkan çatışmada 3 polis şehit oldu.

Terör örgütü Pkk, 3 şehirde saldırdı. Hakkari'de polis aracının geçişi sırasında yapılan saldırıda 2 özel harekat polisini şehit oldu. Bitlis'te askeri konvoya ateş açıldı. Tunceli'de ise polis noktasına saldırı düzenleyen terör örgütüne yönelik operasyonlar başlatıldı.

3 POLİS ŞEHİT
Hakkari Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Polisleri ile PKK'lılar arasında Kırıkdağ Köyü yakınlarında çıkan çatışmada 1'i emniyet amiri 3 özel hareket polisi şehit oldu. Kırıkdağ Köyü yakınlarıda başlatılan operasyonlar sürerken, 3 PKK'lının da ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.


Hakkari'ye yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari-Van Karayolu üzerindeki Kırıkdağ Köyü'nde alınan bir ihbar üzerine akşam saatlerinde bölgeye operasyon düzenlendi. Hakkari Valiliği, bölgeye giden özel hareket polisleri ile PKK'lılar arasında çatışma çıktığını ve bu çatışmada 3 özel hareket polisinin şehit olduğunu bildirdi. Yaralı konusunda açıklama yapmayan valilik, şu ana kadar ölü ele geçirilen PKK'lı sayısının da 3 olduğunu açıkladı.

Şehit olan 3 özel hareket polisinden birinin emniyet amiri olduğu, çıkan çatışmada 2 özel hareket polisinin de yaralandığı belirtildi. Yaralı polisler, Hakkari Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Kırıkdağ Köyü yakınlarında başlatılan operasyonlar sürerken, bölgeye çok sayıda özel hareket polisi ve asker takviye olarak gönderildi.

BİTLİS'TE ASKERİ KONVOYA ATEŞ AÇILDI: 5 YARALI

Bitlis'te terör örgütü Pkk'lı bir grup terörist, askeri araca taciz ateşi açtı. Çatışmada 1'asker ve 4 korucu yaralandı.

Yaralı asker ve korucuların isimleri şöyle; Asker: Ali Güleşçi, Korucular: Ücret Kırmızı Zambak, Vahdet Kırmızı Zambak, Hilmi Özgen, Aziz Aktaş.

Bitlis-Diyarbakır karayolunun 20. kilometresinde bulunan Buzlupınar mevkiinde askeri araçların geçişi sırasında Pkk'lı bir grup terörist tarafından taciz ateşi açıldı.

Olay sonrası bölgede çatışma devam ediyor.

TUNCELİ'DE POLİS NOKTASINA SALDIRI

Tunceli'de polis özel harekat koruma noktasına (K noktası) Pkk'lılar tarafından taciz ateşi açıldı.

Polislerin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmanın ardından teröristler kaçtı. Ölen ve yaralanan olmayan saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldı.

Tunceli'yi terörist saldırılardan korumak için kentin hakim tepelerine kurulan ve Özel Harekat Timlerinin görev yaptığı noktalarından K-2 adı verilen bölgeye, Pkk'lılar bugün saat 17.40'da uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıya polisler anında karşılık verince, yaklaşık 10 dakika süren bir çatışma oldu.

Saldırıda polis noktasının duvarlarına mermi isabet ederken, bir iş makinesi de zarar gördü.

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISINDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Hakkari'de çıkan çatışmanın sürdüğünü belirterek, ''Bir emniyet amiri şehit oldu, 3 terörist öldürüldü'' dedi.

Güneş, 13 ilin büyükşehir yapılmasına ilişkin tasarının TBMM İçişleri Komisyonu'ndaki görüşmelerinde bir milletvekilinin sorusu üzerine, Hakkari'deki çatışma hakkında bilgi verdi.

Güneş, çatışmanın sürdüğünü belirterek, ''Maalesef bir emniyet amirimiz şehit oldu. 3 terörist etkisiz hale getirildi, öldürüldü'' dedi.

 

Kaynak: Ajanslar 

 

 

Bu haber toplam 2986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri