Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti

05.09.2015 00:53
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaşayan köylüler PKK'nın köprüleri kullanılmaz hale getirmesine, baz istasyonlarına saldırmalarına isyan etti

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Konur Vadisi’nde yer alan ’Mehendi-1’ köprüsünün PKK’lı teröristler tarafından patlayıcılarla kullanılamaz hale getirilmesine, bölgede bulunan köylerde yaşayanlar tepki gösterdi. Ulaşımlarının kesildiğini söyleyen yaklaşık 400 köylü, köprünün bulunduğu bölgede protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

KÖPRÜLER KULLANILMAZ HALE GETİRİLDİ

Geçen 4 Ağustos’ta, Konur Vadisi’ndeki, Şemdinli ile Konur Köyü arasındaki ’Mehendi-1’ köprüsü, PKK’lı teröristler tarafından konulan patlayıcıların infilak ettirilmesiyle kullanılmaz hale getirildi.

PKK’lı teröristler, 2 Eylül’de ise ilçeye ulaşımın sağlandığı, Gülkan Vadisi’nden içinden geçen diğer yol üzerindeki köprüyü de aynı şekilde kullanılamaz hale getirdi.

Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti VİDEO

KÖYLÜLER, PKK’YI PROTESTO ETTİ

Bölgede yaşayan köylüler, bu duruma tepki gösterdi ve PKK’lı teröristlerin Su Gediği bölgesinde bulunan GSM şirketlerine ait baz istasyonlarını yakarak kullanılamaz hale getirmesine de isyan etti.

YÜZLERCE KİŞİ YÜRÜYÜŞE GEÇTİ

Yolları kesilen, cep telefonlarını kullanamayan Konur ve Uğuraçan köyleri ile bu köylere bağlı Aktütün, Dereyanı ve Yeşilbayır mezlarında yaşayan yaklaşık 400 kişi, dün, 30 minibüs ile Mehendi bölgesine gelerek, PKK’lılar tarafından tahrip edilen köprüye doğru yürüyüşe geçti.

PKK'LI TERÖRİSTLER İZİN VERMİYOR

Köylüler, hayatla bağlantılarının kesilmesini istemediklerini söyledi. Ayrıca, Mehendi - Su Gediği istikametine hayvanlarını geçirmelerine, o bölgede bulunan arazilerini, meralarını kullanmalarına PKK’lı teröristler tarafından tarafından izin verilmediğini de söyleyip, buna da tepki gösterdi.

ASKERLERİ ALKIŞLADILAR

Protesto yürüyüşü sırasında bölgeye gelen askerler, köylüler tarafından alkışlarla karşıladı. Kalabalıktan, ’En büyük asker bizim asker’ sloganı yükseldi.

Bu haber toplam 1408 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri