Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halaçoğlu partililerden helallik istedi

19.07.2015 01:55
MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alınan Yusuf Halaçoğlu, Kayseri'de helallik istedi, herhangi bir kırgınlığının bulunmadığını söyledi.
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Grup Başkanvekilliği görevinden alınmasıyla ilgili asla kırgınlık ve küskünlük yaşamadığını söyledi. İstifa iddialarına da bu sözlerle açık cevap veren Halaçoğlu, görevden almada CHP ile ilgili sözlerinin herhangi bir etkisinin olmadığını ima ederek "Hiç ama hiz tahmin etmeyeceğiniz sebeblerden kaynaklandı ama bu partimizin yararınadır" şeklinde konuştu.
 
MHP Kayseri İl Başkanlığı tarafından İl Başkanlığı binasında bayramlaşma programında konuşan Yusuf Halaçoğlu, bir süre önce Grup Başkanvekilliği görevinden alınmasıyla ilgili konuşarak, "Hangi ortamda ve hangi şartta olursa olsun, partimiz ve fikrimiz adına birer nefer olarak her zaman hizmet ederiz. Hiçbir konuda kırgınlık ve küskünlük göstermeyiz. Bizim şiarımız, yetişme tarzımızdır bu. Bu sebeple, ola ki aklınızdan'Yusuf hoca Grup Başkanvekilliği'nden alındı. Küçük kırgınlığı vardır' diye düşünmeyin" diye konuştu. 
 
Milletten aldıkları emaneti en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterdiklerini vurgulayan Halaçoğlu, şöyle devam etti: 

"Ben 3 sene Grup Başkanvekilliği yapmaya gayret gösterdim, elimden geleni yaptım. Genel Başkanımız beni bir şekilde, hiç ama hiç tahmin etmeyeceğiniz sebeplerle, şu an için böyle bir durumla karşı karşıyayız. Ama bu partimizin yararınadır. Genel Başkanımızın arkamızda durmaması gibi bir durum da söz konusu değil. Dolayısıyla bu konuda hiç kimse en küçük bir endişeye kapılmasın. 

"DAVAMA HİZMET EDECEĞİM"

Bu konuda Yusuf Halaçoğlu, bütün varıyla yoğuyla, milletvekili olmasa bile bu parti ve bu fikre her zaman hizmet edecek bir insandır. Bu fikre hizmet etmek bizim için şereftir. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım. Tüm sizler dahil olmak üzere tüm milliyetçiler, milliyetçi fikir, şunu gerektirmektedir. Biz alan değil, veren insanlarız. Özünden veren, cebinden veren insanlarız ve can veren insanlarız. Herşeyin önünde ülkemiz gelmektedir, milletimiz gelmektedir, bunun daha ötesi yoktur. 

HELALLİK DİLEDİ

Cenab-ı Allah bizi ayrılığa, fitneye, fesada düşürmesin. Değerli dava arkadaşlarım, bu arada hem sizlerin helalliğini dilemiş oldum hem sizlere teşekkür ediyorum, 7 Haziran seçimleri sürecindeki çalışmalarınızdan dolayı. Sonuna kadar biriz ve beraberiz. Bayramınızı kutluyor, tekrar nice bayramlara birlik ve beraberlik içinde kavuşmayı yüce Allah’tan diliyorum."
Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri