Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halep düşerse mülteci akını kapıda!

15.04.2016 15:02
Katil Esed, İran ve Rusya güçleri muhaliflerin son kalesi konumundaki Halep'e büyük operasyon hazırlığında olduğu öğrenildi.

İran ve Suriye rejim güçlerinin, muhalifleri Suriye'nin en büyük kenti Halep'ten tamamen çıkarmak için büyük bir saldırı hazırlığında...

Katil Esed'ın memleketi olan Lazkiye'den Halep'in güneyine 2000 askerin gönderildiği, rejimin bölgeye misket bombası saldırıları düzenlediği aktarılıyor.

İRAN'DAN 2000 ASKER TAKVİYESİ

Esed'in 1000 askerine takviye olarak İran'dan da 2000 asker bölgeye sevk edildi.

 "İran Devrim Güçleri, Halep'in kuzeyindeki kırsal bölgede üs kurdular.

Halep yaklaşık 3 buçuk yıldır, rejim güçleri ve muhalifler arasında bölünmüş durumda. Kentin güneyi ve batısı büyük oranda El Nusra grubunun elinde bulunuyor.

MUHALİFLERİN SON KALESİ

Halep, muhaliflerin merkezinde etkin olduğu son büyük kent ve kuzeydeki son kaleleri. Halep'in batısındaki İdlib koalisyonun elinde. Kuzey doğusundaki Rakka ve Deyr ez Zor da DAEŞ'in kontrolünde. Rejimin Halep'te olası bir zaferi, muhalefete çok büyük bir darbe indireceği görünen bir gerçek.

Bu tür bir saldırıdan sonra 8 haftadır süren kısmi ateşkesin sonu gelecek.

BÜYÜK BİR GÖÇ DALGASI TÜRKİYE'YE GELECEK!

Böyle bir saldırının ardından Halep'in düşmesi Türkiye'yi de zor durumda bırakacak. Bölgenin rejim güçlerinin eline geçmesi 100 bin kişilik bir göç dalgasının Türkiye'ye bir anda gelmesi demek. Bu da

 

Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri