Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halk Evleri üyeleri polise saldırdı

11.01.2011 23:07
Zammı protesto eden Halk Evleri polise saldırdı.

Başkent'te ulaşıma yapılan zammı protesto eden Halk Evi üyeleri belediye otobüslerine ücretsiz binmek isteyince olaylar çıktı. Polisle tartışan grup protestoların dozunu kaçırınca polis ekiplerine saldırdı. Çevik Kuvvet ekipleri olay çıkartan gruba müdahale etti. Polisle eylemciler arasında arbede yaşandı. Bir kişi yaralandı.

Başkent'te günlerdir süren zam protestosunda bugün olaylar çıktı. Akşam saatlerinde Ziya Gökalp Caddesi üzerindeki Ege Mahallesi durağına gelen Halk Evleri mensubu bir grup eylemci vatandaşlardan otobüslere bilet basmadan binmelerini istedi. Birçok eylemci ve vatandaş otobüslere ücretsiz bindi. Otobüsün bu şekilde hareket ettirilmeyeceğini duyuran belediye görevlisi şoför ise duraktan çıkış yapmadı.

Bu sırada güvenlik önlemi almaya çalışan polis ekipleriyle eylemciler arasında tartışmalar yaşandı. Tartışmanın dozunu kaçıran Halk Evi üyeleri polislere saldırdı. Saldırı üzerine Çevik Kuvvet Ekipleri gruba müdahalede bulunarak göstericileri dağıttı. Polisle grup arasında kısa süreli de olsa arbede yaşandı. Bazı vatandaşların olayların içende kalarak yaralandıkları görüldü.

Kaynak:
Bu haber toplam 1816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri