Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halkın Yüzde 71'i Erdoğan'ın Teklifine Olumlu Bakıyor

09.11.2013 12:42
Başbakan Erdoğan'ın kız ve erkek öğrenci evlerinin ayrılmasıyla ilgili kanun teklifi önerisine vatandaş destek verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrenci evleriyle ilgili açıklamalarının yankıları devam ediyor. Gündemin nabzını tutan anket şirketleri de konuyla ilgili araştırmalarını yoğunlaştırdı.

GÜNDEM BELİRLEYEN SÖZLER

Başbakan Erdoğan, üniversite öğrencilerinin yurt sorunlarına dikkat çekerken, "Kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz. Muhafazakar Demokrat yapımıza bu ters. Talimatını verdik, denetimi yapılacak" şeklindeki sözleri bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Erdoğan'ı bu sözlerinden ötürü eleştirenler kadar destek verenler de oldu.

VATANDAŞ DESTEK VERİYOR

Türkiye gündeminin öne çıkan konu başlıklarıyla ilgili araştırmalar yapan anket şirketleri de bu konuyla ilgili araştırmalarını yoğunlaştırdı. Yerel seçimlerle ilgili araştırmalar yapan MAK Danışmanlık Şirketi 21.600 kişiye "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'öğrenci evlerinde kız ve erkek öğrenciler beraber kalıyorlar. Bunu yasaklayacak kanuni düzenleme yapacağız' ifadesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklinde bir soru yöneltti. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 71'i kanuni düzenlemeye destek verdiği yönünde görüş belirtirken, yüzde 20'lik kesimde böyle bir düzenlemeyi doğru bulmadığını ifade etti.

İşte o araştırmanın sonuçları;

HABERLER.COM

Bu haber toplam 2780 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri