Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haluk Koç’tan Demirtaş’a çok sert sözler

22.09.2015 18:38
Demirtaş’ı “ırkçılıkla” suçlayan Koç, HDP liderine “Sen değil miydin, Gezi olaylarında ‘bu bir darbe girişimidir’ diyen?" diye seslendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti SözcüsüHaluk Koç, partisinin Ankara Kalecik kongresindeHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a çok sert sözlerle yüklendi.

"CHP'NİN KİMSEYE VERECEK OYU YOK"

Demirtaş’ı “ırkçılıkla” suçlayan Haluk Koç, HDP liderine “Sen değil miydin, Gezi olaylarında ‘bu bir darbe girişimidir’ diyen? Yolsuzlukları araştırma komisyonu kurulduğunda HDP’li üyeyi çeken?” diye seslendi. Koç, “Bugün HDP’nin ‘geniş kitlelere konuşuyorum ben’ sözünün altında maalesef ırk temelli politikalar vardır. Onun için 1 Kasım’da oy kullanacak, şu geçecek barajı bu geçecek, onlar zaten geçiyor. CHP’nin artık hiç kimseye ‘şu olsun, bu olsun’ diye verecek bir tane oyu yoktur” dedi.

“AMAÇ CHP’Yİ MASADAN KAÇIRMAKTI”

Parti olarak ülkenin gittiği noktayı iyi gördüklerini ve ‘önce Türkiye’ dediklerini aktaran Haluk Koç, “Onların amacı CHP’yi masadan kaçırtmaktı. Ondan sonra da dönüp millete ‘bak gördünüz mü en zor günde CHP sorumluluk almaktan kaçıyor’ diyeceklerdi. Onlara bu fırsatı vermedik, oturduk, çalıştık Türkiye’nin ihtiyaçlarını ortaya koyduk” dedi.

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri