Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haluk Koç'tan 'Kılıçdaroğlu başarılı mı' sorusuna cevap

11.11.2015 02:28
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başarılı mı, başarısız mı tartışmalarına ne diyorsunuz" sorusunu yanıtladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç ile CHP'den Ankara Milletvekili seçilen Aylin Nazlıaka mazbatalarını aldı.

Ankara Adliyesine akşam saatlerinde ayrı ayrı gelen Koç ve Nazlıaka'ya mazbatalarını, İl Seçim Kurulu Üyesi Hakim Ahmet Zeki Durmuş verdi.

Açıklamada bulunan Koç, millet iradesine saygılı olduklarını belirtti.

"SİZCE KILIÇDAROĞLU BAŞARILI MI?"

"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başarılı mı, başarısız mı tartışmalarına ne diyorsunuz"sorusu üzerine Koç, "Herkesin görüşü izafidir. Sonuçlar ortada, Türkiye'nin değerleri de ortada" ifadesini kullandı.

Partisinin 7 Haziran 1 Kasım arasında tüm toplumu kucaklayan, birlikte yaşama iradesini çok açık ve net gösteren, seçim sonuçlarına saygılı şekilde hükümet kurulması için pozitif tavır ortaya koyduğunu vurgulayan Koç, ülkedeki kargaşa ortamında hiç kimseyi kışkırtmadan, "Birlikte yaşayacağız. Bu değeri bilelim" politikası yürüttüğünü söyledi.

Koç, başarılı ve başarısızın yalnızca rakamlara bakılarak değerlendirilmeyeceğini savunarak, "Sonuçta bu bir süreçtir. Bu sürece saygılı olmak lazım. CHP demokratik bir partidir. Herkes iddiasını ortaya koyabilir. Bu süreç işliyor. Hep beraber görürüz" dedi.

AA

 
Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri