Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamas İsrail'e sızdı: 2 İsrail askeri öldü SON DAKİKA

19.07.2014 22:42
Gazze'den son dakika haberleri... Hamas, 2 İsrail askerinin öldürüldüğünü duyurdu

İSRAİL ordusu, 1'i subay 2 İsrailaskerinin, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Bu rakamla ölen İsrailli asker sayısı 3'e çıkmış oldu.

Ölen askerlerin 45 yaşındaki Binbaşı Amotz Greenberg ve 20 yaşındaki çavuş Adar Bersano olduğu açıklandı. Greenberg ve Bersano’nun Gazze’den İsrail’e sızan Hamas üyelerinin açtığı ateşte öldüğü ifade edildi. Olayda 4 İsrail askeri de yaralandı.

hamas iki israil askerini öldürdü.jpg
Hamas tarafından öldürülen iki İsrail askerinin fotoğrafı

İsrail'in Gazze'ye yönelik hava operasyonu 13'üncü, kara operasyonu ise 3'üncü gününde.

Gazze'deki görevi fiili olarak devam eden Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail'in Gazze'ye havadan, karadan ve denizden yürüttüğü saldırılarda 78'i çocuk, 28'i kadın 339 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2 bin 390 kişinin de yaralandığını belirtti.

Kudra, 6 yaşındaki Ömer ve 8 yaşındaki Ahmed kardeşler ile 6 yaşındaki Muhammed Rahl'in saldırılarda evlerinin hedef alınması nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi.

İsrail, 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adıyla Gazze'ye başlattığı saldırıların ardından, Perşembe akşamı da kara saldırısına başlamıştı.

KASSAM TUGAYLARI 2 İSRAİL ASKERİNİ ÖLDÜRDÜ

İsrail ordusu, 1'i subay 2 İsrail askerinin, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından öldürüldüğünü duyurdu.

GAZZE'NİN GÜNEYİNDEKİ İSRAİL BİRLİKLERİNE ATEŞ AÇILDI

İsrail ordusu ayrıca, Gazze şeridinde birliklerine ateş açan 2 Filistinli'yi öldürdüğünü duyurdu.

Öte yandan İsrail ordusunun Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Birliklerimiz, Gazze'de Hamas'a ait 3 tüneli ele geçirdi" denildi.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3298 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri