Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAMAS: Osmanlı'yı Özlüyoruz

28.05.2011 16:39
Hamas Hükümet Sözcüsü El-Mısri, Filistin halkının Osmanlının adaletini özlediğini belirterek, "Bugün dün olduğu gibi Filistin’in kurtuluşlunun ilk adımlarını Osmanlı torunları attı" dedi.

İnsan Hakları ve Hizmet Derneği (İHH) Ankara Şubesi, İsrail'in, Gazze'ye insani yardım götüren "Mavi Marmara" gemisine saldırısında hayatını kaybedenleri anmak üzere "Şehitlerin Yolundan Vira Bismillah" gecesi düzenledi. Kocatepe Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa, Hamas Hükümet Sözcüsü Müşir El-Mısri, İHH Ankara Şube Başkanı Zeynel Abidin Özkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum temsilcileri ve olayda hayatını kaybedenlerin aileleri katıldı. Kur'an-ı Kerim okunarak başlayan programda, "Mavi Marmara" olayıyla ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

 İHH: KUDÜS, ÖZGÜR OLANA KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK

 Açılış konuşmasını yapan İHH Ankara Şube Başkanı Zeynel Abidin Özkan, geçen yıl Mavi Marmara ile yola çıktıklarında bir hedeflerinin olduğunu belirterek, "Ambargo altındaki Gazze özgürlüğüne kavuşana kadar bir mücadeleye girmiştik. Türkiye'deki Müslümanlar olarak, Türkiye ve dünyanın her yerinden vicdan sahipleri olarak yola çıktık" dedi. "Özgürlük Filosu 2" ile bu mücadeleyi sürdüreceklerini anlatan Özkan, "Kudüs, özgür olana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Son filo için 20 günde 500 bin başvuru aldık. Bu başvuru, gemi kalkana kadar sadece Türkiye'den milyonları bulacak" diye konuştu.

 HAMAS: ŞEHİTLER FİLİSTİN DAVASINI İHYA ETTİ

 Programa katılan Hamas Hükümet Sözcüsü El-Mısri, yaptığı konuşmada, “Bilin ki kardeşlerim, Türkiye'nin şehitleri, Türk kardeşlerimizin kanları Filistin davasını ihya etmiştir ve bu kanın uyandırdığı bilinç dünyanın dört bir yanına yayılmıştır. İnşallah özgürlük kafilesi, Mavi Marmara ve Mavi Marmara'da kanlarını, yüreklerini Filistin'e götürenler, Filistin davasını ihya etmişlerdir” dedi.

 İSRAİL GERÇEK BİR KATİL VE TERÖRİSTTİR Gazze'nin Türklere sevgi, saygı duyduğunu anlatan El Mısri, "Bu kardeşlerimiz bilin ki Gazze halkının, Filistin halkının tamamının kalbinde, yüreğinde yaşamaktadır" diye konuştu.
İsrail'in "yeryüzünün gerçek katili ve teröristi olduğunu" belirten El-Mısri, "Yahudilerin korkak bir millet oldukları da silahsız, savunma imkânları ve aletleri olmayan Mavi Marmara gemisine yaptıkları saldırıdan da anlaşılıyor" diye konuştu. 

 OSMANLI TORUNLARI ÜMMETE KARŞI SORUMSUZ DAVRANMADI

 Filistin halkının Osmanlının adaletini özlediğini vurgulayan El- Mısri, “Bugün dün olduğu gibi Filistin’in kurtuluşlunun ilk adımlarını Osmanlı torunları attı. Osmanlı torunları Ümmete karşı sorumsuz davranmadı. Şimdi tüm İslam aleminin bu adımdan ders çıkararak, tek yürek olmasını bekliyoruz” dedi.

HABER: DİLAN DEĞİRMENCİ

Kaynak :Prizmahaber
 
Bu haber toplam 3022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri