Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamas: Tüm İsrailli partiler aynı

10 Şubat 2009 / 17:46
Hamas sözcüsü İsmail Rıdvan,Filistinlilere karşı tüm israil partilerinin aynı olduğunu söyledi.
İsrail seçimlerini değerlendiren Gazze'deki Hamas sözcülerinden İsmail Rıdvan, Araplara ve Filistinlilere karşı düşmanlık ve zulüm açısından, İsrailli partilerin birbirinden farkının bulunmadığını söyledi.

Rıdvan, "İsrailli partilerin tümü ırkçılığa dayanıyor. İsrail toplumunun daha aşırılığa doğru gittiğine ilişkin göstergeler net. Amaçları Arapları topraklarından göndermek, Filistin topraklarında şiddet sarmalını daha da ileri götürmek" dedi. İsmail Rıdvan, yeni İsrail hükümetinin Gazze Şeridi'nde gerilimi daha da artırabileceğini düşündüğünü kaydetti.

Rıdvan, İsrail seçimleri ve ateşkesle ilgili bir soruya ise "Ateşkes hem İsrailliler, hem de Filistinliler için önemli. İsrail, ülkenin güneyine Filistin roketleri atılmasının durması için ateşkesle yakından ilgili" karşılığını verdi.

Filistinli siyasi yorumculardan Talal Ukal da İsrail'deki son kamuoyu yoklamalarının, sağ partilerin ağır bastığını gösterdiğini, bunun da İsrail tarafının barışla pek ilgilenmediğini ortaya koyduğuna inandığını belirtti. Ukal, İsrail'in sağa doğru kaymasının, daha fazla savaşa ve barış sürecinin de daha fazla tehlikeye girmesine neden olacağını savundu.

Kaynak: Ajanslar
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri