Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamdi Yasaman: Albayrak ile Dürüst istifa etti

03.06.2015 01:00
Galatasaray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst ile birlikte kendisinin de istifa ettiğini söyledi.

Galatasaray Sportif AŞ'de yaşanan istifalar, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'na iletildi.

KULÜBE İLETTİM

Sarı-kırmızılı kulüpte bir önceki dönemde, Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yönetimin ikinci başkanı Hamdi Yasaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Şirketin yönetim kurulu başkanı olarak, yönetimde bulunan Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve Mete İkiz'in istifa mektuplarıyla, kendi istifamı da kulübe ilettim" dedi.

ALBAYRAK İLE DÜRÜST KIRGIN

Yasaman, Galatasaray Futbol Takımı'nın şampiyonluk kutlamalarında kürsüye davet edilmeyen eski idareciler Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın bir kırgınlık yaşadıklarını söylerken, kendisinin de benzer hisler taşıdığını dile getirdi. "Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst, yaptığımız görüşmede kırgınlıkları olduğunu söylediler" ifadelerini kullanan Yasaman, "Ben de hem yönetici hem de futbolun bağlı olduğu şirketin en üst yetkilisi olarak kutlamalar için davet dahi almadım ve stada da gitmedim. Bana sorulmadı bile. Albayrak ve Dürüst, kırgınlıkları nedeniyle istifa mektuplarını benim vasıtamla kulübe ilettiler" şeklinde konuştu.

ALBAYRAK'I HAZMEDEMİYORLAR

Galatasaray'da ayrı ayrı dönemlerde toplam 3 kez görev alan Abdurrahim Albayrak, kazanılan bütün şampiyonluklarda önemli pay sahibi oldu.

Ancak Galatasaray'da öne çıkan ve 'monşerler' denilen Liseliler grubu, sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından çok sevilen Albayrak'ın yönetimde yer almasını istememesi tecrübeli yöneticiyi bir hayli üzdü.

Son yaşanılan şampiyonluk kutlaması sırasında da platforma çağrılmayan Albayrak, stadı terk etmiş ve yönetime istifasını sunmuştu.

Bu haber toplam 1874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri